Yağ hırsızlığı kamera kaydı

MARKETTEN YAĞ ÇALMA RESMİ30 Eylül 2009 tarihinde Mersin merkezde Metropol binası karşısında bulunan Halk Pazarı isimli markete gelen hırsızlık şüphelisi 29 yaşındaki Hüsamettin K. güvenlik kameralarına yakalandı. Güvenlik kamerası kayıtlarına göre, Hüsamettin K. markette parasını ödeyerek kola satın aldı ve kolasını market kapısında içerken çevreyi gözledi, Hiç kimsenin kendini görmediğini düşünen Hüsamettin K. marketin kapı önünde bulunan sıvı yağlara yağlara doğru ilerledi. Başka bir müşterinin kapıya geldiği anda bir adet 5 kiloluk yağ kutusunu alan marketten hızla uzaklaştı.

Hırsızlığı farkeden market sahibi Hüsamettin K.yı 200 metre ileride yakaladı. Polise teslim edilen Hüsamettin K. çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Hüsamettin K.’nın 9 ayrı hırsızlık ve uyuşturucu kullanma sabıkası olduğu ortaya çıktı.

MARKETTE HIRSIZLIKAynı yerde bir hırsızlık olayı daha meydana geldi. Uzun boylu, siyah renkli mont giymiş olan hırsızlık zanlısı önce marketin önüne gelerek keşif yaptı. Keşiften sonra marketin yan tarafındaki market kapısının yanına gelen zanlı burada bulunan pet şişedeki yağlardan iki adet alarak oradan uzaklaştı. Güvenlik kamerası kayıtlarını izleyen polisler yağ hırsızını yakalamak için çalışmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir