Usb Dvr Nedir?

Usb kayıt cihazı

Bazı durumlarda DVR kayıt sistemi kurulacak yerde masaüstü bilgisayar veya dijital kayıt cihazı bulundurmak mümkün olmayabilir. Notebook bilgisayarın usb girişinden bağlayacağınız bir usb dvr ile dvr kayıt ve izleme sistemine mobilite kazandırmış olursunuz. Mobil dvr uygulaması ile evde, iş yerinde, araçta aklınıza gelebilecek dizüstü bilgisayarın çalıştığı her yerde görüntü ve ses kaydı mümkün hale gelmektedir. Mobil dvr cihazları aynı zamanda harici dvr cihazı, notebook bilgisayara kamera görüntü kaydı, laptopa kamera kayıt cihazı olarak da adlandırılmaktadır.

USB DVR ile 4 kanal görüntüyü izleyip kaydedebilirsiniz. MPEG4 formatıyla size uzun süreli kayıt imkanı verir. Uzaktan izleme özelliği vardır. Bu sayede dünyanın her yerinden usb dvr’a bağlanıp görüntü izleyebilirsiniz. PTZ kontrol seçeneği ile speed dome/hareketli kameralarınızı kontrol edebilirsiniz. Gelişmiş yazılımı ile bu kontrolü uzaktan izleme yolu ile bile yapabileceksiniz.

4 kanal görüntü ve 2 kanal ses girişine sahiptir. Girişler BNC konnektör ile olmaktadır.

IE üzerinden izleme desteği vardır veya client programı ile uzaktan izlenebilir. Hareket algılamalı/sürekli/Manuel veya sensör alarmlı kayıta göre ayarlanabilir. 5 farklı kalitede kayıt ayarı mevcuttur.

704×576 ve 352×288 görüntü çözünürlüğünde kaydı destekler.

SİSTEM GEREKSİNİMİ
İşlemci : Intel P4 veya Celeron 1700MHz üzeri işlemciye sahip bir bilgisayar
Anakart : Intel 845/865/915 serisi chipsetli bir anakart kullanılmalıdır.
HDD : Kayıt ihtiyacınıza uygun büyüklükte bir hdd. Minimum 80gb olmalıdır.
RAM : Minimum 256mb RAM olmalıdır.
VGA : DVR sistemleriyle beraber kesinlikle ATI ekran kartlarının kullanılmasını öneririz. 128 mb’ lık herhangi bir ati ekran kartı fazlasıyla yeterli olacaktır.
İşletim sistemi : Windows 2000(SP4 üstü) / 2003(SP1 üstü) / XP(SP2 üstü)
DirectX : 9.0 veya üzeri versiyonu kesinlikle yüklü olmalıdır.
USB : 2.0 desteği olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir