Tu hardware dvr kart explorer ile uzaktan izleme ayarları

IE İLE UZAKTAN İZLEME

gönderen erayonler » 02 Eyl 2006 03:18 pm
Uzak izleme yapmadan önce port yönlendirmelerini yapmak gerekmektedir.

Programın kullandığı portlar 80 (Explorer üzerinden izleme portu), 55000, 50000-50063 (Kullandığınız kamera sayısına göre yönlendiriniz. 4 kamera kullanacaksanız 50000-50003 arasını yönlendiriniz), 51000 dir.(uzaktan izleme portu). Bunun dışında ayarlar menüsündeki network port bölümünden diğer portları ve ne için kullanıldıklarını görebilirsiniz.

1- IE üzerinden izleme yapabilmek için ActiveX kontrollerini etkinleştirmek gerekmektedir.

* IE penceresi açınız. Araçlar > İnternet Seçenekleri > Güvenlik

İE güvenlik ayarları

* Özel Düzey butonuna basarak tüm ActiveX denetimlerini etkinleştiriniz.

2- IE ile uzak izlemede yerel ağda DVR kartın takılı olduğu bilgisayarın lokal IP’ si veya uzaktan izlemek için DVR kartın takılı olduğu internet IP’si IE’ nin adres satırına yazılarak izleme yapılabilir.

dvr kart uzak izleme

* Bu sayfa açıldığında öncelikle kullanıcı grubu tanımlamak gerekmektedir. Kullanıcı grubu tanımlamak için ilk olarak uzak izleme kullanıcı

uzaktan izleme

* Bu sayfada 1 numaralı daire içine alınmış Ekle butonuna basılarak yeni bir 2 numaralı dairede gösterildiği gibi yeni bir grup eklenir.

3-

uzaktan kamera izleme

* Önce 3 numaralı daire içinde gösterilen Ekle butonuna basılır. Daha sonra 4 numaralı daire içinde görülen kısma kamera ismi – sunucu kanalı – ağ bandgenişliği ayarlanabilir. Burada önemli olan kısım kamera ismine ana programda o kameraya verilen ismin aynısının verilmesidir.

4-

uzaktan görüntü izleme

Bu pencerede 5 numaralı daire içine alınmış kısıma önceden ana programda tanımladığımız kullanıcı adı ve parolası girilir. Sunucu IP’ si kısmına ise DVR kartın kurulu olduğu bilgisayarın IP adresi girilir ( Ağ içi izlemede yerel IP, internet üzerinden uzak izlemede internet IP’ si girilmelidir ) .

5- Tamam butonuna tıklandığında ayarlar tamamlanmış olur.

uzak kamera izlemesi

UZAKTAN GEÇMİŞ KAYITLARI İZLEME

Yetki verilen kullanıcı uzak izlemede uzaktan geçmiş kayıtları izleme butonuna tıklayarak açılan ekranda

uzaktan kayıtlı görüntüleri oynatma

* DVR kartın takılı olduğu bilgisayarın IP numarası-kullanıcı adı ve parolası girildikten sonra 6 numaralı daire içinde gösterilen Baglan butonuna basılarak DVR kartın takılı olduğu bilgisayara bağlanılır.

* Geçmiş görüntüleri izlenmek istenen kameralar ve tarihleri seçildikten sonra 7 numaralı daire içinde görülen Arama butonuna basılarak o günde kayıt varsa o kayıtlara ulaşılabilir.

* İzlenmek istenilen kayıtlara çift tıklayarak o görüntü izlenebilir.

* Uzak bilgisayara görüntünün yedeğini almak için disket ikonuna tıklamak yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir