Time Lapse VCR Nedir

Zaman atlamalı video kaydedici hakkında bilgiler

Time Lapse VCR yani Türkçe karşılığı olarak zaman atlamalı video kaydedici : Eskiden kullanılan, Uzun sürelerde kayıt yapmak için kullanılan endüstriyel video. 3 saat ile 960 saat değişen modlar da kayıt yapılabilir. Normalde 3 saatlik modda saniyede 25 resim kaydedilirken, kayıt süresi arttıkça bu sayı düşer. Bir alarm geldiğinde otomatik kayda geçip herhangi bir modda kayıt yapabilirler. Yakın zamanda yerlerini dijital kayıt cihazlarına bırakmışlardır.

Video kaset kaydedici , VCR veya video kaydedici bir olan elektromekanik kaydeden cihaz analog ses ve analog video dan televizyon yayını çıkarılabilir, ya da diğer bir kaynaktan manyetik teyp videokasetle ve kayıt oynatabilirsiniz. Daha uygun bir zamanda oynatmak için bir televizyon programını kaydetmek için bir VCR’nin kullanılması yaygın olarak zamanaşımı olarak ifade edilir . VCR’ler önceden kaydedilmiş kasetleri de oynatabilir. 1980’li ve 1990’lı yıllarda, önceden kaydedilmiş videotaplar, satın alma ve kiralama için yaygın olarak mevcuttu ve kayıt yapmak için boş bantlar satıldı.

Çoğu ev içi VCR’ler, TV alımı için bir televizyon yayın alıcısı ( tuner ) ve bir televizyon kanalının kullanıcı tarafından belirtilen başlangıç ​​zamanından bitiş zamanına katılımsız olarak kaydedilmesi için programlanabilir bir saat ( zamanlayıcı ) ile donatılmıştır . Bu özellikler basit mekanik sayaç tabanlı tekli olay sayaçları olarak başladı ancak daha sonra daha esnek, çoklu olay dijital saat sayaçlarıyla değiştirildi.

Daha sonraki modellerde, çoklu zamanlayıcı olayları, oynatım TV ekranında (” ekran üzeri ekran ” veya OSD) görüntülenen bir menü arabirimi aracılığıyla programlanabilir . Bu özellik, birkaç programın daha fazla kullanıcı müdahalesi olmaksızın farklı zamanlarda kaydedilmesine ve önemli bir satış noktası haline gelmesine izin verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir