TI hardware dvr kart zaman ayarlı kayıt listesi resimli açıklama

ZAMAN AYARLI KAYIT LİSTESİ HAZIRLAMA
gönderen erayonler » 19 Tem 2006 02:53 pm
Ana ekrandaki  KAYIT LİSTESİ HAZIRLAMA butonu tıklanarak sistem ayarlarına girilir ve burada Schedule sekmesi seçilerek aşağıda görülen zaman ayarlı kayıt bölümüne ulaşılır:

ZAMAN AYARLI KAYIT

Bu menüde kullanıcı haftalık kayıt planını önceden tanımlayabilir. Burada sürekli kayıt/alarm tetiklemeli kayıt zaman periyotlarını ,ekleme,silme ve düzenleme işlemleri yapılır. Birgün içine birden fazla zaman tanımlaması yapılacaksa saatlerin birbiri ile çakışmaması gerekir.

Kısayol İkonu kayıt planı : Bu menüdeki ikonlar sıralı bir şekilde soldan sağa anlatılacak olursa;
periyot oluştur :Yeni bir periyot oluştur
periyot düzenle : Seçili periyotu düzenle
peryot düzenle : Seçili periyotu düzenle
kanalları kopyala : Mevcut bütün kanalları kopyala
kanala yapıştır : Kopyalanmış bütün kanalları başka bir kanala yapıştır
video kanalları : Kopyalanmış bütün bilgileri bütün kanallara yapıştır
biraraya getir : Seçili kanalı biraraya getir
kanalı böl : Seçili kanalı böl

Yeni Periyot Oluşturmak:

>Yeni periyot oluşturmak için Setup>>Schedule ile ulaşılan pencereden zaman ayarı yapılmak istenilen kanalın yanındaki + işaretine tıklanarak Date1’den Date7’ye haftanın günlerini simgeleyen bir alt menü açılacaktır.
>Bu günlerden hangisinde ayarlama yapılmak isteniyorsa onun yanındaki + işaretine tıklandığında capture ve alarm olmak üzere iki seçenek açılacaktır. Burada capture sürekli kayıt, alarm ise hareketli kayıt için zaman ayarını belirtir.
>Buradan istenilen yer fare ile seçili hale getirildikten sonra kısayol ikonlarından yeni bir periyot oluştur simgesine tıklanır ve aşağıdaki pencere açılır:

Yeni Periyot Oluşturmak

>Açılan bu pencerede kayıt başlangıç ve bitiş zamanları girilerek OK butonuna tıklanır ve değişiklikler kaydedilir.(DEĞİŞİKLİKLERİN TAM OLARAK KAYDEDİLMESİ İÇİN AŞAĞIDAKİ ADIM KESİNLİKLE UYGULANMALIDIR)
>Bir önceki adımda OK’ye tıkladıktan sonra arka planda açık olan Setup>>Schedule penceresinde Apply(A) tıklanarak değişikliklerinin kaydı başarı ile tamamlanır.
>Zaman ayarlı kayıt değerleri girildikten sonra aktif olması için ana pencereden dvr kayıt butonuna tıklanarak kayıt planı olması sağlanır. Böylece zaman ayarlı kayıt başlamış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir