Texas serisi dvr programı ana ekran tanıtımı

TI SERİSİ HW DVR PROGRAMI ANA EKRAN TANITIMI
gönderen erayonler » 19 Tem 2006 07:00 am

Sistemin çalışma ekranı aşağıda gösterildiği gibidir. Ekranın üç ana bölümü vardır. Üst sol kısımda Video Gösterme Bölümü, Sağ kısımda Fonksiyon Kontrol Bölümü(içeriği: audio & video kaynak seçim paneli, birleşik kontrol paneli, döndürücü platform/lens kontrol paneli), ve Durum Gösterme Bölümü.
DVR PROGRAMI ANA EKRAN

Video Gösterme Bölümü: Video gösterme bölümü tam ekran, 1-ekran, 4-ekran, 9-ekran, 16-ekran gibi bölümlere yazılımın versiyonuna göre bölümlenebilir. Video görüntüsü bu bölümde gösterilir. Bir video görüntüsü tam ekran olarak yakınlaştırılmak istenirse ilgili görüntü penceresine farenin sol tuşuyla çift tıklamak yeterlidir. Eski haline geri getirmek için farenin sol tuşuyla tekrar çift tıklamak yeterlidir.
Görüntü gösterim bölümüne farenin sağ tuşuyla tıklanırsa gösterim bölümü tam sayfa olacak ve tekrar sağ tıklandığında eski haline geri dönecektir.
Fonksiyon Kontrol Bölümü: Üç ana panel içerir: audio & video kaynağı seçim kontrolü paneli, birleşik kontrol paneli, döndürücü platform/lens ,kontrol paneli.
Audio & video kaynağı seçim paneli aşağıda gösterildiği gibidir:
video kaynağı seçim paneli

Ana fonksiyonu o anda kullanılan audio & video kaynağını seçmektir . Seçilmemiş kanaldvr , o anda seçili kanalkayıt kartı , Tek kanal kayıt (yazma) Stopkayıt programı, Startgörüntü programı, ve Tek kanal alarm işareti Stopdigital kayıt, Startdijital video, Alarm işaretialarm sinyali, vb.
Birleşik kontrol paneli aşağıda gösterildiği gibidir:
Birleşik kontrol paneli

Ana fonksiyonu sistem parametrelerinin ayarlanmasıdırsistem parametreleri, takvimli otomatik kayıtgörüntü kaydı, resim çekme gösterimi, Playback kayıtlarıvideo kaydı video kaydını durdurma,tam kayıt, vb.

Döndürücü platform/Lens kontrol kontrol paneli aşağıda gösterildiği gibidir.
ptz kontrolu

Durum Gösterme Bölümü: Durum Gösterme Bölümü aşağıda gösterilmiştir:
Dvr Durum Gösterme
Buton 1, 4, 9, ve 16:dvr durumu
Görünen imajı buton etkisiyle ekrana bölmek için butonlardan birisine tıklayın.
Otomatik Değiştirici Buton: Butona tıklayarak seçili değilOtomatik Değiştirici ve seçili Otomatik gösterimkonumları arasında seçim yapılabilir.
Zaman Bilgi Kolonu: Güncel zamanı gösterir
Boşluk bilgi butonu: Herbir hard disk’te o anda kalan boşluğunu gösterir
Log button: Sistem kayıt defterini görüntüler
Kullanıcı yönetimi butonu: Kullanıcı yönetim modülüne girişi gerçekleştirirKullanıcı yönetimi
Ses dinleme butonu: Dinleme olmayan durumSes dinleme, dinleme durumucanlı ses Kullanıcı bu fonksiyonla canlı olarak istenilen kanalın sesini dinleyebilir.
İşletim kilitleme butonu: Kilit açık durumudvr kilitleme, kilitli durumkilit. Kilitli durumda herhangi bir işlemin gerçekleştirilmesi önlenir. Kullanıcı sistemin kilidini açmak için kullanıcı adı ve parolasını doğru olarak girmelidir. Ancak bundan sonra sistem kullanılabilir olur.
Son eklenmiş fonksiyonlar butonu: , Bu butona tıklanarak her yükseltilmiş versiyon için son eklenmiş fonksiyonlar görülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir