Texas Instruments chip dvr kart uzak izleme

UZAKTAN İZLEME
gönderen erayonler » 25 Tem 2006 08:04 pm

Network ayarları yapıldıktan sonra uzaktan izleme için yeni bir IE sayfasında adres satırına “http://uzaktan izlenecek PC’nin IP numarası/long” yazılmalıdır . İlk izlemede ActiveX denetimini yüklemek istermisiniz sorusunu sorar. Buna evet deyip istenilen program yüklendikten sonra açılan sayfada daha önceden tanımlanan şifre girilerek izleme yapılabilir. Ekranda 1-4-9-16 kanal izlenebilir.

UZAKTAN İZLEME

Ekrandaki izleme pencerelerine fare ile sağ tıklanarak açılan menüde o pencerede izlenmek istenilen kanal seçilebilir.

>Server port 6000-6001 ve port 80 olmalıdır.
>Modem ayarlarından 6000, 6001 ve 80 numaralı portlar HW Sıkıştırmalı DVR kartın takılı olduğu PC’ye yönlendirilmelidir.
>Server programında Setup>Network>Client authentication yoluyla ulaşılan pencerede kesinlikle kullanıcı tanımlamaları yapılmalıdır.
>Lokal ağdan izleme yapılırken IE adres satırına “http://o bilgisayarın lokal IP’si/long” , dışarıdan izleme yapılırken ise “http://o bilgisayarın telekom tarafından internete bağlanırken verilen IP’si/long” girilerek izleme yapılabilir. İnternetteki o anki IP’nizi ip öğren sayfasında görebilirsiniz.


Uzaktan Erişim
gönderen destek » 22 Ara 2006 02:17 pm

Uzaktan erişimi denedim. Olmadı. En sonunda yaksu usb modem kullandım ve http://bilgisayarınipsi:8080/long yazınca bağlandı. Herkesin dikkatine… Windows güvenlik duvarından portları açmayı ve activex denetimlerini de etkinleştirmeyi unutmıyalım tabi.

Platin Yazılım ve Güvenlik Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir