SYNC Nedir

SYNC: Senkronizasyon hakkında bilgiler

SYNC nedir : Senkronizasyonun kısaltması. Resim enformasyonunun doğru pozisyonda bir araya getirilmesi amacıyla video sinyaline eklenen elektronik darbeler.

Bir video alanı, tam 312 1/2 kez taranan CCD tarafından yaratılır ve bu monitörde çoğaltılır. 312 1/2 çizginin ikinci bir taraması, tam olarak 1/2 inç bir satır aşağıdadır ve 625 satırlı bir resim oluşturmak için ilk taramayla taranmıştır. Bu, 2: 1 geçmeli resim olarak bilinir. Birleşik 625 hattı, bir video çerçevesi olarak bilinir ve iki geçmeli alanlardan oluşur. Üretilen toplam voltaj senkron darbesinin altından beyaz seviyenin tepesine bir volt, dolayısıyla bir volt tepe noktasından tepeye (p / p) gelir. Sinyalin parlaklık (parlaklık) elemanı 0,3 volttan bir volt’a, bu nedenle maksimum 0,7 volttur. Eşzamanlama ve video bilgileri tek bir sinyalle birleştirildiği için bu bir kompozit video sinyali olarak bilinir.

Bir renk sinyali söz konusu olduğunda daha fazla bilgi verilmelidir. Renk bilgisi bir renk alt taşıyıcısı vasıtasıyla video sinyalinin üstüne bindirilir. Krom patlama olarak bilinen kısa bir referans sinyali, konum veya faz farkını saptamak için yatay senkron darbesinden sonra arka verandaya eklenir. İletim sistemi, bu sinyali alma sonunda doğru bir şekilde herhangi bir bilgi kaybı olmadan yeniden üretebilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir