Siteler İçin Güvenlik Kamerası Uygulamaları

Sitelere Güvenlik Kamerası Uygulaması

Ata-2 sitesi - Çengelköy - İstanbulArtan nüfus ve gelişen şehirler nedeniyle site şeklindeki yeni yerleşim birimleri büyük bir yaygınlık kazanmaktadır. Birden fazla bloğun birleşimiyle meydana gelen siteler büyüklüklerine göre yoğun bir nüfus barındırabilmektedirler. Siteler bir şehrin küçük bir izdüşümü oluşturacak şekilde birçok ihtiyaçlarını kendi içinde görebilecek biçimde dizayn edilmektedirler.

Günümüz şartlarında sitelerin en temel ihtiyaçlarından birisi de güvenlik ihtiyacıdır. Son zamanlara kadar bir sitenin güvenliğini sağlamak klasik bir şekilde güvenlik elemanlarının istihdamıyla gerçekleşmekteydi. Ancak salt insan kullanımı güvenlik anlamında bazı zafiyetler ortaya çıkarmaktaydı :

– Güvenlik elemanı sayısı arttıkça ekonomik anlamda külfet artacaktır.
– Bir insanın özellikle büyük alan kaplayan sitelerde güvenliği tam olarak sağlaması ve heryeri gözlemesi mümkün olmamaktadır.
– Normal bir insan doğası gereği dış etkilerden olumsuz etkilenebilir, yorulabilir. Tüm bu faktörler verimi önemli ölçüde düşürecektir.

Kamera sistemlerinde son yıllarda meydana gelen gelişmeler, kayıt ve izleme sistemlerinde ulaşılan üstün performans ile her yerde olduğu gibi site güvenliğinde de kamera sistemleri önemli bir yer edinmektedir.

Site güvenlik sistemlerinde CCTV kamera sistemlerinin tercih edilme nedenlerini sıralayacak olursak :

– Bir kapalı devre kamera sistemi sadece bir kez kurulur. Dolayısıyla sadece kurulum maliyetine sahiptir. Kaliteli ürünlerle kullanılarak tesis edilmiş bir kamera sisteminin işletme ve bakım giderleri son derece düşük olacaktır. Bir güvenlik elemanın istihdamında ise sürekli maaş, yemek, sigorta, kalacak yer vs masrafları gözönünde tutulmalı ve sürekli bir masraf oluşturduğu unutulmamalıdır.

– Normal bir insan çevreyi izlerken gözleri yorulduğunda veya canı sıkıldığında konsantrasyonunu kaybedebilir veya izlemeyi tamamen bırakabilir. Ancak kamera sistemleri sıkılmaz, yorulmaz. 7/24 izleme ve kayıt yapabilir.

– Site kamera güvenlik sistemlerinde internet aracılığıyla anlık olarak uzaktan izleme yapılabilir.

Kullanıllacak yardımcı malzemelerle cctv kameraları bina ortak anten sisteminden izlenebilir.

Sonuç olarak kameralı güvenlik sistemleri site güvenlik sisteml seçenekleri içinde değişmez bir yer edinmiştir. Ekonomik oluşu, uygun fiyatlı kamera sistemi kurulum maliyetleri, güvenlik elemanı çalıştırmaya göre gözardı edilecek çalıştırma ve bakım masrafları, uzun süreli güvenlik kamera görüntüsü arşivleme imkanıyla ihtiyaç halinde istenilen görüntülere ulaşabilme, kamera adedine ve yerleşim yerlerine bağlı olarak minimum ölü alanla ortam gözlemesi yapabilme kapalı devre güvenlik kamera sistemlerinin kurulmasını zorunlu hale getirmektedir.

Site güvenliği için ürün ve hizmetlerimiz:
* Cctv kapalı devre kamera güvenlik sistemi. Cadde ve sokakların izlenmesi, görüntü kaydı
* Giriş çıkışlar için akıllı otomatik kapı, otomatik bariyer uygulamaları. Ogs otomatik geçiş sistemi, giriş ve çıkışların kamera görüntü kaydının eş zamanlı yapılması.
* Çevre güvenlik uygulamaları.

1 thought on “Siteler İçin Güvenlik Kamerası Uygulamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir