Plaka okuma kamerası

Plaka Okuma Kamerası

Plaka okuma kamerası

Ecliptic kamera - plaka okuma kamerasıPlaka okuma kamera sistemlerinde yüksek çözünürlüklü bir kamera ve yakın bakan bir lens kullanmak gereklidir. Burada da aynı şekilde yakın bakılıp görüş açısı daralacağı için araç geçişinin sınırlı bir alandan olması gerekmektedir.
Plaka okuma sistemleri özel sistemlerdir Özellikle gece şartlarında ışığa yani araba farına direkt olarak karşıdan bakılacağı için sadece yüksek çözünürlüklü kamera kullanmak çözüm olmaz. Bunun yanı sıra ışığa karşıdan baktığında ışık kaynağını kapatan ecliptic özellikli özel plaka okuma kameraları kullanılmalıdır.

Araç plakası tanıma kameraları, Eclipse kamera

Plaka okuma kameraları benzinlik kamera sistemleri, otopark cctv kamera sistemleri, apartman-site kapalı devre kamera izleme ve kayıt sistemlerinde kullanılmaktadır.

Araç tanıma, yüz tanima, plaka okuma kamera sistemleri için kullanılacak kamera eclipse özelliği ( parlaklığı yokeden ) olan ecliptic kamera kullanılması zorunludur. Aksi halde yüksek çözünürlüklü kamera ve yakın bakan bir lens ile gündüz plaka okuma işlemi başarılı olsa bile araç farlarının yandığı gece saatlerinde plaka bilgisi alınmaz.

Aşağıdaki resimde plaka okuma sistemlerinde kullanılan bir ecliptic kameranın gerçek görüntüsü bulunmaktadır.

ecliptic kamera
Gece araç plakası okuma işlemi - eclipse on olmalıdır.

1 thought on “Plaka Okuma Kamerası

  1. Merhaba plaka görme sistemin bana yardımcı olursanız çok sevinirim hayati önem taşıyor çünkü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir