Monochrome Nedir

Monochrome ne demektir?

Monochrome : Televizyon, monitör gibi görüntü izleme cihazlarında siyah renk, beyaz renk ve gri rengin tüm tonlarını içeren video sinyaline verilen isimdir.

Monochrome, bir rengin veya bir rengin değerlerinde tablolar, çizimler, tasarım veya fotoğrafları açıklar. Bir tek renkli bir nesne veya görüntü sınırlı tonlarında renklerini renk veya renk tonları. Yalnızca gri tonları (siyah veya beyaz olmadan) kullanan görüntülere gri tonlamalı veya siyah-beyaz denir. Bununla birlikte, bilimsel olarak konuşmak gerekirse, monokromatik ışık, dar bir dalga boyu bandının görünür ışığı anlamına gelir

Bir resim için tek renkli terim genellikle siyah beyaz ve daha büyük olasılıkla gri tonlamalı olarak aynı anlama gelir; ancak yalnızca yeşil ve beyaz gibi tek bir renk tonunu içeren diğer kombinasyonlara başvurmak için de kullanılabilir veya yeşil-siyah.

Ayrıca, açık ten rengi koyu kahverengi ya da siyanotip (“plan”) görüntülerinden tonlar gösteren sepya ve her birinin tek renkli bir görüntü elde etmek için kullanılabilecek dagereotipler , ambrotypes ve tilt tipleri gibi erken fotoğrafik yöntemleri ifade edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir