Live Mos Sensör Nedir?

Live MOS Sensor – Yüksek hassasiyet

Foto diyot sinyal okuması için geliştirilen yeni transfer mekanizması devre yollarını CCD sensörlerde olduğu gibi ikiye düşürmektedir. Böylece ışığa duyarlı olmayan alan minimuma indirilmiştir. Işığa duyarlı alanın efektif bir şekilde arttırılmasıyla ışık kayıplar en aza indirgenerek yakalanmakta, böylece daha duyarlı ve yüksek kaliteli resimler elde edilebilmektedir. Ayrıca yeni geliştirilen düşük gürültülü fotodiyot sinyal yükseltici devre duyarlılığı daha da arttırmaktadır.

Live MOS Sensor – Özellikler

– Çözünürlük : Mükkemmel düşük ışık hassasiyetine sahip ve yüksek çözünürlükte görüntü imkanı
– Gürültü : Düşük gürültü teknolojisiyle görüntüdeki karıncalanmalar önemli ölçüde azaltılmış
– Düşük enerji tüketimi : Enerji tüketimi FFT-CCD sensörlerin yarısı kadar.
– Yüksek hız : Basit devre yapısı daha hızlı işlemleri mümkün kılmakta.
– Daha geniş yüzey ile dış ortamdan alınan ışığı maksimum verimle kullanma

Işığa duyarlı alan sensorun Live MOS sensörün %30′ unu oluşturmaktadır. Live MOS sensör ayrıca basit ve ince devre yapısının avantajlarını kullanmaktadır. Böylece diğer imaj sensörlerden daha geniş bir alan sunabilir. Live MOS imaj sensörlerde ışık daha verimli bir şekilde kullanılır ve görüntü kalitesi bu şekilde arttırılır.

Live mos sensör

Görüntü işleme sistemleri gürültüyü azaltmak için 5V gerilim ile çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Çalışma sinyali gürültüsü de dikkate alınmalıdır. Bu yüzden fotodiyot sensorler silisyuma batırılarak dış ortamdan izole edilirler. Bu yeni imaj sensör teknolojiisyle düşük ışık performansı arttırılmıştır. Böylece düşük ışıklı ortamlarda bile çok net görüntüler alınabilecektir.

çözünürlük nedir ? : Bir resmin sahip olduğu detay kalitesine çözünürlük denmektedir.

imaj sensör nedir ? : İmaj sensör bir kamera veya fotoğraf makinasında dış ortamdan alınan ışık bilgilerini elektrik sinyallerine çeviren en önemli bileşendir.

live mos imaj sensör nedir ? : CCD imaj sensörlerin görüntü kalitesi ve cmos imaj sensörlerin az enerji tüketimini harmanlamış en yeni nesil imaj sensör teknolojisidir.

ccd imaj sensör nedir ? : Profesyonel güvenlik kameralarında şu anda kullanılmakta olan teknolojidir. Isındıkça verimi arttığı için uzun süre enerji altında çalışmaya çok uygundur.

cmos imaj sensör nedir ? : Cep telefonu kamerası, webcamera gibi kısa süreli çalıştırılan kameralarda kullanılan bir görüntü sensörüdür. Uzun süre enerji altında çalıştığında verimi düşmektedir.

Silisyum nedir ? : Yarıiletken teknolojisinde kullanılan bir elementtir.

Fotodiyot nedir ? : Işığa duyarlı diyottur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir