Koca katili güvenlik kameralarına yakalandı

KOCASINI ÖLDÜREN KADIN MARKETTEN BIÇAK ALIRKEN KAMERA KAYDI

2 Eylül 2009 tarihinde Cuma günü Erzincan ili Yenimahallede yaşlı kocasını öldürmek iddiası ile gözaltına alınan genç kadının, aynı gün bir mağazada iki adet bıçak satın aldığı anların kamera görüntüleri bulundu. Cinayet zanlısı ölen adamın karısı ve olaya karıştığı iddia edilen 1 kişi yakalandı ve mahkeme tarafından tutklandılar.

Cinayet 2 Eylül 2009 Cuma günü, Yeni mahalle 307 Sokak Numara 54 te bulunan tek katlı evde meydana geldi. 10 bıçak darbesiyle öldürülen 76 yaşındaki Behzet Ü.’nün cesedi, geceyi dışarıda geçirdiğini söyleyen 29 yaşındaki eşi N.Ü. ve komşuları tarafından sabah saat 10.00 sıralarında bulundu. Yaşlı adamın cansız bedeniylee karşılaşan genç eşi N.Ü. ve komşular, olayı polise bildirdiler. Olay yerine gelen cinayet masası dedektifleri eve girdiklerinde korkunç manzara ile karşılaştılar.

Cinayetle ile ilgili araştırmayı derinleştiren Erzincan Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri cinayetin meydana geldiği gün N.Ü.’nün bir mağazadan ekmek bıçağı almak isterken bir polis memuru tarafından görüldüğünü öğrendi. İfadesi için emniyete getirilen maktul Behzet Ü.’nün eşi N.Ü burada polis memuru tarafından teşhis edildi. Teşhis edilen N.Ü.’nün bıçağı aldığı mağazanın güvenlik kayıtları incelendiğinde cinayet günü mağazadan 2 adet ekmek bıçağı satın alındığıı öğrenildi. Bunun üzerine ifadesi alınan genç eş N.Ü., bıçakları neden aldığını söylemedi.

Yapılan araştırmada cinayet olayı ile ilgileri olduğu iddia edilen yaşlı adamın eşinin de aralarında bulunduğu 4 kişi emniyetteki sorgularının ardından önceki gün mahkemeye çıkartıldı. Buradaki sorgularının ardından zanlılar N.Ü. ve A.S. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir