Kamera Muhafazası Ve Muhafaza Ayakları

Kamera muhafaları ve muhafaza ayakları

Kamera muhafazaları değişik boy ve ebatlarda ve farklı malzemelerle yapılabilir. Özellikle metal kasa cctv kameralar dış ortamda kullanılacaksa kamera muhafazası kullanmak zorunludur. Ancak nem ve toz içeren dahili cctv kamera montajlarında da metal kasa kamera kullanıldığı zaman kullanılması zorunludur.

Gece görüş kameraları kendilerinden muhafazalı bir yapıda gelmektedir ve IP66 koruma standartına sahiptir. Ancak iklim şartlarına bağlı olarak bu kameralara kamera muhafazası kullanmak kameranın ömrünü uzatcaktır. IR gece görüş kameralarında muhafaza kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur muhafaza önündeki camı çıkarmaktır. Bu cam çıkarılmadığı taktirde ir ışıklar yandığında önce camdan ayna etkisiyle yansıma yapacaktır. Bu da görüntü almayı engelleyecektir.

Alüminyum ve polikarbonat yapıda kamera muhafazaları mevcuttur. En çok alüminum kamera muhafazaları kullanılmakla beraber polikarbonat muhafazaları sağlamlığı ve toprak hatalarına karşı doğal önlem olması sebebiyle sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.

İklim şartlarına bağlı olarak ısıtıcı muhafazanın kullanılması zorunlu olan durumlar olabilmektedir. Ancak ısıtıcı rezistansı için 220V Ac enerji ile beslemek gerektiğinden bu kamera ve insan sağlığı açısından sorun yaratabilir. Bu yüzden zorunlu olmadıkça kullanılmamalı; kullanılması zorunlu olan durumlarda ise enerji kesilmelerinde kapanmaması için yedek güç kaynağı ile beslenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir