Kamera kayıt sistemi Matrix Ayarları

SETUP/Matrix Ayarları
gönderen erayonler » 06 Eki 2008 12:32 pm

Matrix Output

Bu fonksiyonu kullanabilmek için Server, akraba H.264 decoder kart / kartlarla beraber kurulmalıdır. Server bu kartları, seçilen kanalların analog monitörde oynatılması için kullanır. Matrix Output ayarları kullanıcının hangi kameranın analog monitöre çıkış yapacağını belirtmesini sağlar. Ayrıca başka bir matrix konfigürasyonuna tek ekran gibi çıkış verebilir. Kullanıcı herbir Matrix Output’ u 1, 4, 13, veya 16 kanallı matriks halinde gösterebilir.

Matrix Size : Çıkış kanalında kaç kamera görüntüleneceği seçilir. 1, 4, 12 veya 16 gibi. Bu ayarlar pencerenin en üstündeki butonlarla yapılır.
Live Cameras : Pencerenin solunda kamera listesi vardır. İstenilen bir kamera sağdaki siyah görüntü bölümüne fare ile çekilip bırakılarak görülebilir.
Playback Screens : Geçmiş kayıtlar oynatılırken video geçmiş görüntüleri oynatma ekranında gözükecektir. ve bu görüntüler matrix kart aracılığıyla analog ekranda da izlenebilecektir.
Video Format : Türkiyede PAL sistem seçilmelidir.
Apply veya OK : Matrix ayarları Ok veya Apply’ basınca aktif olacaklardır. Yukardaki ayarlar bittikten sonra, basitçe Analog Output Video Decoder / Matrix kartın BNC konnektörleri standart bir analog monitörün BNC veya RCA girişine bağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir