Kablosuz Alarm Sistemi Sireni

Marmitek kablosuz siren

kablosuz siren

TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU : PH7208 Siren

SafeGuard ve TotalGuard alarm sisteminiz için ideal gür sesli ekstra siren.
SC9000 konsol bağlantısı için kablo döşeme işlemi gerektirmez.

Evinizin istediğiniz bir yerine kolaylıkla monte edebileceğiniz çok güçlü ilave siren. SafeGuard ve TotalGuard sistemlerinde kullandığınız SC9000 alarm konsolu evinizdeki mevut güç kabloları üzerinden haberleşme yoluyla bu sireni çaldıracaktır

Marmitek alarm sisteminize bir veya daha fazla sayıda ekstra siren bağlamanız mümkündür.
PH7208 X10 ekstra sireni başka marka güvenlik sistemleri ile birlikte kullanmak istiyorsanız SM10E alarm arabirimi kullanmanızı öneririz.
Sireni kurmadan önce bu kılavuzu sonuna kadar okumanızı öneririz.

Uyarı:
1. Siren 220~230V ile çalışır. İç kısımlarını açmayın, yüksek voltaj bulunmaktadır. Kurmadan önce PH7208 sirenin fişinin prize takılı olmadığından emin olun.
2. Siren oldukça yüksek ses üretir (110dB). Kulağınıza zarar vermemesi için siren aktif iken yakın olmamaya dikkat edin.

Marmitek PH7208 siren nasıl çalışır?
Marmitek PH7208 siren X10 uyumlu olduğundan herhangi bir kablo bağlantısı gerektirmeden çalışır. Sireni devreye sokup çıkaran komutlar evinizdeki mevcut elektrik tesisatınız üzerinden gönderilir (X10 komutlar “all lights on” ve “all lights off” ile çalışmaktadır). Bu komutlar X10 uyumlu Marmitek alarm sistemlerinde otomatikman gönderilmektedir.

Marmitek alarm sisteminiz yoksa bu durumda Marmitek SM10 arabirim yardımı ile PH7208 siren kullanmanız mümkün olur. Not: Siren alarm konsol (veya SM10) ile aynı faza bağlı olmalıdır. Bu mümkün olmuyorsa FD10 faz kuplörü veya kullanılabilir. Yanlış alarmı önlemek
için alarm aktif hale geçtikten sonra sistem tetiklemeden önce 20 saniye bekler. Siren aktif hale geçtiğinde 4 dakika süre ile iki tonlu keskin bir ses üretir. Bu süre sonunda siren otomatik olarak (veya tarafınızca alarm devre dışı bırakılırsa) kapanır.

Not: Marmitek Alarm Sistemi kulandığınızda, bir alarm durumunda sirenler sessiz alarm fonksiyonu devrede olsun olmasın daima çalışacaktır. Sireni aktive edebilmek için alarm konsolu ya da arabirimin HouseCode ve UnitCode ayarları sirenle aynı olmalıdır. Sirenin
adresi standart fabrika ayarı A1 dir. Başka adrese ayarlamak için siren üzerindeki kod ayar halkalarını kullanınız.

PH7208 wireless siren montajı
Siren PH7208 is iç mekan kullanımı için imal edilmiştir ve evinizdeki herhangi bir 220V prize bağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir