ip kamera yapısı

İp kameralar, ip kamera doğrudan TCP / IP dijital ağa bağlanır, bu kameranın ana fonksiyonu olan video ve ses iletiminin internet veya intranet üzerinden direk yapılmasını sağlar.

Ağ kameraları temel yapısı genellikle görüntü sensörü, video kodlayıcılar, ağ sunucuları, harici alarm ve kontrol arayüzü bileşenleri ile oluşur.

Geleneksel analog kameralar, network kameraları ile karşılaştırıldığında, ortak nokta görüntüyü algılama ve video kodlayıcıdır. Kamera üzerinde web sunucu, kontrol elemanları ağ kamerasının avantajlarıdır.

İP KAMERA YAPISI

* Görüntü Algılayıcı
Geleneksel analog kameralarda, video bilgileri görüntü sensörü tarafından yakalanır, video işlemci ile işlenir sonra analog video sinyali olarak direkt çıkış yapar, video kablosu üzerinden görüntünün değerlendirileceği monitör veya kayıt cihazına taşınır. Kamera görüntü sensörü olarak özellikle CMOS ve CCD iki tür vardır.

* Video kodlayıcı
Video işlemcinin görevi CCD veya Cmos video algılayıcı sürücü çıkışındaki analog video sinyalini AD analog dijital dönüşüm işlemiyle MJPEG, MPEG4 ve / veya H.264 formatlarında sıkıştırıp CCD video sinyali elde etmektir.

* Ağ sunucusu
Kamera web sunucusunun işlevi iyi bir video sinyali sıkıştırmak ve TCP / IP protokolü ile çıkış vermek, yayın yapmaktır. Temelde PPPOE, DNS, UDP, TCP gibi iletişim formatları kullanılır.

* Harici alarm ve kontrol arabirimi
Network kameraların pek çoğunda harici alarm giriş çıkışları ile kontrol işlemlerine yarayan RS232 ve RS485 seri port girişleri vardır.

İP KAMERA YAPISI

İpuçları : İp kamera, network kamerası, ağ kameraları, video iletimi, ses iletimi, görüntü sensörü, video kodlayıcılar, ağ sunucuları, kamera harici alarm, kamera kontrol arayüzü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir