Ip kamera Network kameralar

Ip kamera, Network kameralar üzerlerinde enerji girişi, ethernet girişi olan kameralardır.

IP Network kameralar direkt olarak internete bağlanarak uzaktan izlenebilir.

Bilgisayar tabanlı DVR sistem veya kayıt cihazı istenmeyen güvenlik kamera sistemlerinde alternatif bir çözüm haline gelmiştir. Dijital güvenlik kamera sistemlerinin en son nesil üyesidir. IP kamera fiyatları gelişen teknolojiyle beraber düşmüştür.

Ip kamera ve ip kamera yardımcı malzemeleriIP kamera uygulamaları özellikle fazla kablo çekilmek istenmeyen banka şubeleri vb yerlerde yapılmaktadır. IP kamera kurulumu için tüm modern binalarda bulunan ethernet altyapısı kullanılır. IP kameralar bir bilgisayar gibi modem veya router’ a bağlanabilir.

IP kameralar dvr kartlı sistemler ve dijital kayıt cihazlı sistemlerden farklı olarak sıkıştırma işlemini kendi üzerinde gerçekleştirir ve video çıkışı sıkıştırılmış dijital bilgidir. Yani bir IP güvenlik kamerasından alınan görüntü direkt olarak dijital ortama kaydedilebilir.

IP kameraları dijital ortama kayıt etmek için network video server denilen NVR yazılımlar kullanılır. IP kameralar kurulum kolaylıkları, giderek daha da ekonomik hale gelen IP kamera fiyatları, üstün teknik özellikleri ile giderek daha fazla tercih edilmektedirler. Bilindiği gibi klasik DVR sistemlerinde tek kamera kullanılacak olsa bile minimum 4 kanal dvr kayıt kartı veya 4 kanal cctv kayıt cihazı kullanılması gerekir. Ancak IP kamera sistemlerinde böyle bir zorunluk yoktur. İstenilen sayıda kameradan oluşan bir sistem kurulabilir. Bu yüzden IP kamera kurulumları daha modüler bir yapıya sahiptir.

Ip kameralar günlük yaşamda : ip kamera, ip kamerası, ip kameraları, network kamera, network kamerası, network kameralar, network kameraları olarak anılmaktadır. Doğru tanımı direk ethernete çıkış yapabilen güvenlik kamerası olmalıdır.

FJ-5513I Mpeg4 Realtime Sesli CCD IP Network Kamera
Marka : FujiCam,Model : FJ-5513I,İmage Sensör : 1/3″ Sony CCD image sensor, 420TVL,Güvenlik uygulamaları : Kullanıcı adı, parolalar, kullanıcı yetkilendirme,Alarm/Video : Haraket algılama,Ses Kaydı : Var,Yazılım Özellikleri : Kolay kullanım. Tek ekranda 64 kanal görüntü izleme,Min. Aydınlık : 0.5 lux,Lens : Orjinal kutusunda 6mm lens. Herhangi bir CCTV lensi kullanılabilir Kayıt/izleme Bilgisayarı Özellikleri : Windows2000/XP, IE 4.0 ve üzeri, NET4.5 ve üzeri,Mikroişlemcisi : 32Bit RSIC Embedded İşlemci,İşletim Sistemi : Embedded Linux,Network Protokolü : TCP/IP, HTTP, ARP, RARP, ICMP, DHCP, FIP, SMTP, PPPOE desteği,Network Arayüzü : Ethernet RJ45 10/100m,Sıkıştırma : MPEG-4,Çözünürlük : D1 : 720×576, CIF : 320×288, FIELD : 720×288, QCIF : 192×144,Video Giriş : 1 Kanal,Video Çıkış : 1 Kanal,SNR : 48 dB’ den fazla,Lens : C/CS,AWB : Var,BLC : Var,Güç : DC12V/1A

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir