Ip Client Yazılımı Kullanımı

CLIENT YAZILIMI KULLANIMI

Login
Masaüstündeki Client simgesine çift tıklayın. Parola sorgu ekranı gelecektir.

Parola sorgu ekranı

Default kullanıcı ve parola adı admin olacaktır. Doğru parola ve kullanıcı adı girildikten sonra OK butonuna basılarak sisteme girilir. Client programının ana ekranı aşağıdaki gibi olacaktır.

Client programı ana ekranı

View Control
Güncel tarih ve saat ekranın sağ üst köşesinde yer almaktadır.
Zaman ve tarih gösterim ekranın altında View Control alanı bulunmaktadır. Burda dört seçenek vardır :
Play, Play Record, Settings, Manual Record.

Display
Her bir kanal için IP bilgileri ayarlanır ve izlenmek istenilen kanalın kutucuğuna sağ tıklanır. Açılan menüden Live Play seçilir ve canlı izleme başlatılır.

Ip kamera izleme

Kanal numarası, oynatma durumu, frame hızı, bit stream ve IP adres numarası kanalın üst bilgi alanında yer alacaktır.

Kanal numarası, oynatma durumu, frame hızı, bit stream, IP adres numarası

Stop : Herhangi bir kanal oynatılırken play butonuna basıldığında bu buton Stop butonuna dönecektir. Tekrar tıklandığında izlenilen bütün kanalları durdurur.

Manual Record : Manual Record butonuna tıklandığında izlenilen kamera AV formatında 15’er dakikalık dosyalar halinde kaydedilecektir.
Farenin sağ butonuna tıklanarak AV formatında veya AVI formatında kayıt yapılacağı seçilir. Daha sonra settings > Local Setting > Disks Setting bölümünde kaydın saklanacağı klasör belirlenir.

Kayıt alanı seçimi

Manuel Record butonuna basıldığında kayıt başlar, tekrar basıldığında ise kayıt durur. Kayıt başladığında ekranın sağ üst köşesinde kırmızı bir nokta kaydın başladığını gösterecektir.

Manuel kayıt

Play Record : Bu butona basılarak geçmiş kayıtlara ulaşma penceresine gidilir.Tarih, kanal ve kayıt tipi yapıldıktan sonra kayıtlı olan dosyalar sıralanır. Oynatılmak istenen video dosyasına çift tıklanarak geçmiş görüntüler izlenebilir.

Kayıt oynatma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir