Ip client programı temel ayarlar

Settings : Bu butona tıklandığında 4 seçenekli bir pencere açılacaktır. Burada Local setting, Channel setup, Assign IP ve Reindex record bulunmaktadır.

ayarlar

İlk seçenek olan Local Setting seçildiğinde aşağıdaki pencere açılacaktır.

Local Setting

İlk seçenek olan Disk Setting seçildikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

Disk Setting

Kayıt yapılacak disk bölümleri seçilir. Sistem otomatik olarak dairesel kayıt yapacaktır. Kayıt yapılan yer dolduğunda ilk kayıttan itibaren 200 mb boş alan açacaktır ( birden fazla hdd varsa herbir hdd için ayrı ayrı boş alan açacaktır. )

When disk space small then kutucuğunda belirttiğiniz miktardan daha az boş alan kalmışsa sistem kayıt için bir sonraki hdd veya hdd bölümüne gidecektir.

Users
Bu pencerede kullanıcı eklenip silinebilir veya mevcut kullanıcılar düzenlenebilir. Default admin kullanıcısı silinemez.

kullanıcı ayarları

Snapshot
Bu kısımda hangi formatta ekran resmi çekileceği belirlenir. With time kutucuğu işaretlenirse resim üzerinde tarih saat etiketi de yer alacaktır.

Save path bölümünde ise çekilen resimlerin hangi klasörde saklanacağı belirlenir.

saklama klasörü

UI Style

Bu bölümde client program arayüzü için renk seçimi yapılabilir.

renk seçimi

Sisteme giriş zamanları, başarılı başarısız bağlantıları, kullanıcı adı gibi bilgileri günlük olarak kaydeder.

log kayıtları

About

Client sisteminin kısa tanımını içerir.

Client sistemi

İkinci seçenek olan Channel Setup ‘ tıklandığında kanal ayarları penceresi açılacaktır. Bu pencere Channel Parameter, Schedule Table ve Platform olmak üzere 3 alt sekmeden oluşur. Sağ taraftaki listeden ayar yapılmak istenilen kamera seçilir.

Channel Setup

Channel Parameter : Bu bölümde kamera IP’ si, port numarası, kullanıcı adı ve parola tanımlaması ile döndürme açısı ve kamera üzerinde osd gösterilip gösterilmeyeci belirtilir. Yapılan değişiklikler Save butonuna basılarak uygulanır.

Schedule Table : Bu pencere aşağıdaki gibi görülecektir.

Schedule Table

Record Type : Schedule Record ve Alarm Record olmak üzere iki seçenek vardır.

Schedule record seçildikten sonra başlangıç ve bitiş zamanları belirtilmeli ve daha sonra Add butonuna tıklanmalıdır. Eklenen kayıt alttaki listede görülecektir.

Platform :

dönme açısı, otomatik dönme zamanı ve zoom oranları

Bu kısımda dönme açısı, otomatik dönme zamanı ve zoom oranları tanımlanabilir.

Assign IP

Client yazılımı aynı anda 64 kanal görüntü izletebilme özelliğine sahiptir. Bu bölümde bütün kanallar için IP Adresi, port numarası, kullanıcı adı ve parola ayarları yapılabilir. Yapılan ayarlarda sonra OK tuşuna basılarak kaydedilir. Ayar yapılan kanalın üzerinde fare ile sağ tıklanarak açılan menüde Live Play seçeneği seçilir ve ayarlanan kanal izlenmeye başlar.

64 kanal görüntü izleme

Veya istenilen ekranda sağ tıklandığında açılan menüde Set IP address seçeneği seçilerek herbir kanal için ayarlar yapılabilir.

ayarlar

ayarlar

Reindex Record

Kayıtlı dosyaları yeniden indexler. Genellikle client yazılımı yeniden kurulduğunda kullanılır.

client yazılımı

client programı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir