İleri seviye dvr ayarları hakkında bilgiler

İLERİ DÜZEY AYARLAR

gönderen turksan » 15 Eyl 2008 08:13 am
İleri Düzey Ayarlar
* Video Standard : Programın ilk çalışmasında zaten seçilmiştir ve değiştirilmesine gerek yoktur. Date style bölümünde ekranda gösterilecek tarih formatı belirlenebilir.
* Recording Setup ; bu kısımdaki menülerin açıklaması aşağıdaki gibidir:

Single file recording time : Maksimum dosya süresini gösterir. Örn. 15 dakika seçildiğinde kamera kayıtları 15′ er dakikalık bölümler halinde kaydedilecektir.

Minimal Disk Space : Kayıt için ihtiyaç duyulan minimum boş disk alanını belirtir.

Auto overwrite : Bu seçenek seçili olduğunda boş disk alanı minimum disk değerinin altına düştüğünde ilk günkü kayıttan itibaren geçmiş kayıtların üzerine yazıp devam eder.

Disk Switching Alert : Unisight DVR server başka bir harddiske yazmaya başladığında alarm verir.

Dvr sistemi ayarları

Others

High-Quality Playback seçili olduğunda yüksek kaliteli geçmiş kayıt izleme yapılabilir.
Voice Chat seçili olduğuda server ve client arasında sesli görüşme yapılabilir. Bunun için iki tarafta da mikrofon olmalıdır.
Program ana ekrandaki Live Preview Audio butonuna basıldığında canlı ses dinlenmesi için bu bölümdeki Audio preview kutucuğu seçili olmalıdır.
Channel Description butonuna basılarak açılan pencereden herbir kameranın ismi değiştirilebilir.

Dvr sistemi kurulumu

Disk Group Setup butonuna tıklanarak kayıt edilecek harddisk ve harddisk bölümleri seçilebilir. Group menüsünden bir grup ismi seçildiğinde erişelebilir disk alanları listelenecektir. Burdan istenilen bölümler seçilir ve OK butonuna basılarak ayarlar kaydedilir. Kayıtlar artık belirtilen harddisk bölümlerine yapılacaktır.

Dvr kurulumu anlatım

Time Schedule butonuyla açılan pencere sistem için 16 farklı zaman şeması oluşturulabilir.

Resimli kayıt sistemi kurulumu

Holiday butonu tatil ayarları sayfasını açacaktır. Burada Select a date kısmında tarih seçilir ve istenilen tarih Add butonuna basılarak listeye eklenir.

Listeden herhangi bir tarihi silmek için hedef tarih farenin sol tuşuyla seçilir ve Delete butonuna basılır. Clear butonuna basılarak tüm tarihler silinebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir