Hastane güvenlik sistemleri

Kırşehir Devlet HastanesiHastaneler insan trafiğinin yoğun olduğu, hırsızlık olaylarının sık görüldüğü, hırsızlığa açık yerlerdir. Kötü niyetli kişiler hastaların veya hasta yakınlarının dikkat eksikliğini kötü niyetli olarak kullanarak hasta ve hasta yakınlarının değerli eşya ve paralarını çalabilmektedirler.
Hastanelerde ziyaretçileri kontrol etmek çok fazla mümkün olmadığı için bu olayları önlemenin en iyi yolu olarak kamera güvenlik sistemleri görülmektedir.

Hastanelerde özel tıbbi cihazlar bulunduğu için hastane kamera sistemleri kesinlikle kablolu güvenlik kameraları kullanılarak oluşturulmalıdır. Kablosuz güvenlik kameraları tıbbi cihazlarda problemlere neden olacağından kesinlikle tercih edilmemelidir.

Hastane kamera sistemlerinin avantajları

– Hastane güvenlik sistemleri hasta odalarında meydana gelebilecek hırsızlık olaylarını önleyici etki gösterir. Meydana gelen olaylarda da suçluların yakalanmasına yardımcı olur

– Hastane güvenlik sistemleri hastanelerde meydana gelecek kavgaların önlenmesinde veya suçluların yakalanmasında kullanılabilir

– Hastane güvenlik sistemleri doktorların hasta odalarını internet veya lokal ağ üzerinden sürekli kontrol edebilmelerini sağlar.

– Yenidoğan ünitelerindeki bebeklerin internet üzerinden uzaktaki yakınları tarafından izlenebilmelerini sağlar.

Hastane güvenlik sistemleri, dijital kayıt sistem fiyatlarının düşmesi ile artık her hastane için vazgeçilmez bir hal almıştır. Dijital güvenlik sistemleri sayesinde çok uzun süreli görüntü kayıtları arşivlenebilmektedir. Güvenlik amacının dışında bilimsel araştırmalar içinde kullanılabilecek sistemlerdir.

Hastane güvenliğinin omurgasını oluşturmaktadır bu sayede güvenlik elemanlarıyla sağlanmaya çalışılan güvenlik çemberi tamamlanmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir