Görüntü kayıt programı kamera ayarları

KAMERA AYARLARI

gönderen turksan » 15 Eyl 2008 07:32 am
Kamera Ayarları
KAMERA AYARLARI

Channel List : Bu kısımda ayar yapılmak istenilen kamera seçilir. Yapılan ayarlar daha sonra Channel List altında bulunan Copy To butonu ile tüm kameralara veya sadece istenilen kameralara da kopyalabilir.

Video Scheme :
* 3 farklı video şeması oluşturulabilir.
* 10 seviyeli sıkıştırma ayarı yapılabilmektedir. 1 en yüksek sıkıştırma oranını ifade eder. 10 ise en düşük sıkıştırma oranıdır. Sıkıştırma oranı arttıkça daha küçük dosya boyutu elde edilecek ancak görüntü kalitesi düşecektir.
* 5 seviyeli kalite ayarı mümkündür. 5 rakamı en yüksek kaliteyi ifade eder, buda daha büyük dosya boyutu anlamına gelir.
* Frame sayısı 1fps ile 25 fps arasında değiştirilebilir. Yüksek fps daha akıcı görüntü anlamına gelecektir.
* Video encode edilirken VBR kullanımı seçilebilir. VBR kulanıldığında yüksek hareket olduğunda bitrate’ i limit bitrate değeri ile sınırlayacaktır. Variable Bit Rate yani değişken bitrate anlamına gelir.
* 5 farklı çözünürlük seçeneği vardır. Bunlar QCIF-174×144, CIF-352×240, DCIF-528×360, 2CIF-704×240 ve 4CIF-704×576′ dır.
* Video ve Video/Audio butonları sadece görüntü mü yoksa görüntü+ses kaydı mı yapılacağı seçilir.
* Change On Alarm özelliği alarm durumunda farklı video şemalarının kullanılmasını sağlar.
* Compress Trans seçeneği seçili ise her client bağlantısı için farklı video kaliteleri ayarlamayı sağlar. Bu değişken network hızına göre client video
kalitesini arttırıp azaltılmasını gerçekleştirir.

Others
Disk Group : Burada herbir video kanalının bilgilerini hangi disk grubuna yazılacağı belirlenir. Signal Lost Alert seçeneği video kaybı yaşandığında bunu kayıt defterine yazacaktır. Allow Network Access seçili olduğun uzaktan bağlantı yapılabilecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir