Gizli Kamera nedir? Gizli kamera çeşitleri nelerdir?

GİZLİ KAMERA NEDİR; GİZLİ KAMERA MODELLERİ?

Not ; Bu makale gizli kamera çeşitleri hakkında genel bilgi vermek amaçlı hazırlanmıştır.
Web mağazamızda bulunan gizli kamera çeşitlerinden başka modelimiz yoktur.
Lütfen gizli kameralar konusunda firmamıza telefon açmayınız.

Elektronik sanayiindeki başdöndürücü gelişmeler sonucu kamera çeşitleri ve dolayısıyla gizli kamera modelleri akla hayale gelmeyecek derecede çeşitlenmiş ve boyutları küçülmüştür.
Bu mikro kameralardan bir kısmı ileri derecede özel uygulamalarda kullanılabilir. Bilinen gizli kamera modelleri aşağıda listelenmiştir:
Gözlük Gizli Kamera
Ayakkabı Gizli Kamera
Düğme Tipi Gizli Kameralar
Sprinkler Gizli Kameralar
Vida Tipi Gizli Kameralar
Saat Gizli Kameralar
Kravat Gizli Kameralar
Pinhole Gizli Kameralar
PIR Dedektör Görünümlü Gizli Kamaralar
Duman Dedektör Görünümlü Gizli Kameralar
Kulaklık Tipi Gizli Kameralar
Şapka Gizli Kameralar
Parmak Gizli Kameralar
Kalem Gizli Kameralar
Kemer Gizli Kameralar

Bu kadar çok model karşısında bazı modeller çok ender olarak kullanılmaktadır, bu nedenle Türksan olarak sadece kullanımı yaygın olan
Pinhole Tip Gizli Kameralar
PIR Dedektör Tipi Gizli Kameralar
Duman Dedektör Tipi Gizli Kameraları stoğumuzda devamlı bulundurulmaktadır. Diğer ürünler hakkındaki açıklamalar genel bilgi için sunulmuştur.

Düğme Gizli Kamera : Düğme tipindeki gizli kameralar değişik renk ve çeşitteki düğmeler şeklinde bulunabilir. Bu gizli kameralar bir kazak, gömlek vb arkasına sanki bir düğmeymiş gibi saklanarak ortamın görüntüsünün gizli olarak alınmasında kullanılır. Eğer bu kamera insan üzerinde taşınacaksa kamerayı taşıyan kişinin üzerinde ufak bir dijital kayıt üniteside bulunmalıdır. Bunun dışında bir giysi dolabında asılı olan elbiseler üzerinde bile uygulanabilmektedir.
Düğme tipi gizli kamera

Sprinkler Gizli Kamera : Sprinkler tipi gizli kameralar özellikle yangın söndürme sistemi olan büyük alışveriş merkezlerinde kullanılır. Yangın söndürme sistemlerinde kullanılan sprinkler görünümünde olduğu için bu gizli kameranın tespiti çok zordur.
Sprinkler Tipi Gizli Kameralar

Gözlük Gizli Kamera : Gözlük şeklindeki gizli kamera yine kişilerin üzerlerinde taşıyabileceği bir gizli kamera çeşididir. Dolayısıyla insan üzerinde taşınabilen bir dijital kayıt cihazına ihtiyaç duyulur. Gözlüğün bir kenarına yerleştirilen gizli kamera ve mikrofon gözlük üzerinde farkedilmeden ortamdaki ses ve görüntüyü kaydedebilir.
Gözlük Tipi Gizli Kameralar

Ayakkabı Gizli Kamera : Ayakkabı gizli kamerası ayakkabı üzerine yerleştirilen bir kameradır. Görüntülerini portatif bir dijital kaydedici üzerine kaydedebilir. Bu gizli kamera ayakkabı üzerinde farkedilmeyeceği için ortamdaki görüntülerin gizlice kaydı mümkün olmaktadır.
Ayakkabı Tipi Gizli Kameralar

Vida Gizli Kamera : Pinhole gizli kameradan türetilmiş bir kameradır. Merceği vida başına benzer bir yapının arasına gizlenmiştir. Yerleştirildiği yüzey üzerine takılmış bir vida görüntüsü vereceğinden dikkat çekmez ve gizlice görüntü kaydı yapılmasına imkan tanır.
Vida Tipi Gizli Kameralar

Saat Gizli Kamera : Saat üzerine gizlenen bir kameradan oluşan gizli kamera çeşididir. Hemen her ev ve işyerinde duvar saati kullanıldığı için dikkat çekmeden kullanılabilir. Merceğin görüntü alacağı delik olarak daha az dikkat çekmesi için genellikle akrep ve yelkovanın birleştiği yer tercih edilir.
Saat Tipi Gizli Kameralar

Kravat Gizli Kamera : İnsan üzerinde taşınabilen gizli kameralardan biridir. Portatif olarak cepte taşınan bir dijital kaydediciye görüntü kaydı yapabilir. Kravat boğumundaki geniş bölgenin arkasına rahatlıkla gizlenebilir. Bu sayede gizli kamera görüntüleri kimse farketmeden kaydedilebilir.
Kravat Tipi Gizli Kameralar

Pinhole Gizli Kamera : En yaygın kullanılan temel gizli kamera çeşitlerindendir. Bu kameralar adında anlaşılacağı üzere görüntü alabilmek için kalem ucu kadar bir deliğe ihtiyaç duymaktadırlar. Bu özellikleri sayesinde biblo, resim, bilgisayar hoparlörü, dolap vb cisimlerin arkasına saklanarak ortam görüntüsünü gizli olarak alabilir.
Pinhole Gizli Kameralar

PIR Dedektör Görünümlü Gizli Kamera : En sık kullanılan gizli kamera çeşitlerindendir. Günümüzde hemen her işyerinde ve evde alarm sistemi bulunmaktadır. Hareket sensör görünümlü bu kamera kullanılarak kameranın alarm sistemindeki bir hareket dedektörü olduğu izlenimi yaratılabilir. Böylece kesinlikle dikkat çekmeyecektir.
PIR Dedektör Görünümlü Gizli Kameralar

Duman Dedektör Görünümlü Gizli Kamera : Özellikle yangın algılama sistemi bulunan yerlerde tercih edilir. Duman dedektör görünümünde olduğu için yangın alarm sistemindeki diğer duman dedektörlerinden ayırdedilmesi mümkün değildir. Duman dedektörleri bulundukları odanın ortasına gelecek şekilde monte edilmektedirler. Duman dedektör tipli gizli kameraların montajında da buna dikkat etmek gereklidir.
Duman Dedektör Görünümlü Gizli Kameralar

Kulaklık Gizli Kamera : Bu gizli kameralar bir kulaklığın üzerine monte edilmiş haldedir. Böylece kişi kulaklık görünümlü gizli kamerayı kullanarak bulunduğu ortamın görüntüsünü gizlice alabilmektedir.
Kulaklık Tipi Gizli Kameralar

Şapka Gizli Kamera : Şapka gizli kameralar bir şapkanın üzerine yerleştirilmiş gizli kameralardır. Şapka üzerinde gizlenen güvenlik kamerası ile ortamın görüntüsü alınabilir ve kişi üzerinde taşınabilen portatif kaydedicilere kaydedilebilir.
Şapka Tipi Gizli Kameralar

Parmak Gizli Kamera : Çok küçük boyutlu bir gizli kameradır. Genellikle kablosuz gizli kamera uygulamalarında tercih edilir. Parmak ucu büyüklüğündeki bu kameralar birçok yerin ardına gizlenebilir ve dışarıdan farkedilmez.
Parmak Kameralar

Kalem Gizli Kamera : Kalem şeklindeki gizli kameralar kompakt kameralardır. Kamera, mikrofon, batarya ve kaydedici üniteyi içinde taşınabilir. Gömlek cebinde veya yazı yazarken ortam görüntüleri kalem görünümlü gizli kamera ile gizlice alınıp kaydedilebilir.
Kalem Tipi Kameralar

Kemer Gizli Kamera : Kemer tokası kamera gizlenebilecek güzel bir yerdir. Kemer tipli gizli kameralar kayıt ünitesi, batarya ve kamerayı kemer tokası içinde barındırır ve ortamdaki görüntüleri dikkat çekmeden habersizce kaydedebilir.
Kemer Tipi Kameralar

3 thoughts on “Gizli Kamera nedir? Gizli kamera çeşitleri nelerdir?

  1. vida tipi kamera ya da parmak tipi kameranın fiyatları nedir* hangi adresten sipapiş vereceğiz.En kısa zamanda cevaplarsanız sevirim.

    1. Bu ürünün satışı yoktur. Sitemizde gizli kamera çeşitleri sayfasında bilgi amaçlı anlatılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir