Gizli kamera neden kullanılır, nerelerde kullanılmaktadır?

Gizli kamera insanları en doğal haliyle görüntüler. Gizli kamera adının tersine gizliliği ortadan kaldırır.

Gizli kameranın bulunduğu ortamlarda eğer birileri diğer insanlara zarar verebilecek gizli ve kirli işler çeviriyorlarsa bütün bunlar gözler önüne serilir.

Gizli kamera bu özellikleri nedeniyle yasadışı işler çeviren kötü insanların korkulu rüyası olmuştur

* Habercilik : Televizyonlarda, radyo ve gazetelerde sık sık izlediğimiz gibi genellikle yasadışı olaylar ancak gizli kamera çekimleriyle ortaya çıkarlıabilmekte, ispatlanabilmektedir.

* Kasa kamera sistemi : Maalesef bazı süpermarketlerde çalışan kasa görevlileri, işbirliği yaptığı biriyle, çalıştığı kurumdan dilediği ürünü, çok daha küçük bir bedel okutarak zarar uğratmaktadır. Bu durumun kesin çözümü pos gizli kasa kullanmaktır.

* Dadı izleme : bebeğinizi teslim ettiğiniz dadınız siz evde yokken acaba bebeğe iyi davranıyor mu? Bebek akşam eve gelen anne ve babasına başından geçenleri anlatamayacağı için bu durum istismara çok açıktır. Dadı bebeğe kötü muamele mi yapıyor? yoksa bebekle ilgilenmek yerine televizyon mu seyrediyor.? Bebeği döven, tartaklayan dadının bu eylemini gizli kamera dışında ortaya çıkarıp gözler önüne serecek bir başka yöntem yok gibidir.

* İşyeri kamera güvenliği : İşyeri sahipleri elemanlarından bir ya da birkaçının işyerine zarar verdiğinden hatta hırsızlık yaptığından şüpheleniyorlarsa diğer çalışanları zan altında bırakmadan suçluyu ortaya çıkartmanın tek bir yolu var, o da gizli kamera.

* Cinsel taciz : Çalışan kadınlar, karşılarına çok yaygın olarak çıkan bu durum karşısında ne yazık ki çaresiz kalıyor. Taciz genellikle patronlar ya da müdürler tarafından yapılıyor. Bu iş aleni yapılmadığı için tanık gösterip ispat etmek imkansız . Hoş aleni yapılsa bile işyerinde patron ya da müdür aleyhine konuşacak bir tek tanık bulamazsınız. Tacize uğrayarak aşağılanan kadınlar için tek bir ispat çaresi kalıyor. Gizli kamera

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir