Gece görüşlü kameralar

Gece görüş kamerası
Gece görüşlü kamera
İr ledli gece görüş kameraları :

Ir ledli gece görüşlü kameralarda kamera devresi, lens, ışık algılayıcı ve led lambalar bir metal kutu içinde kompakt bir durumdadır. Toz, su ve neme dayanıklıdır. Bazı kalitesiz, ucuz, plastik kutu içinde ir kameralarda üretilmeye başlanılmıştır.

İr kameralar gündüz renkli görüntü verirken gece karanlıkta led lambalar devreye girer. Ledler bir infrared ışın yayarlar, bu ışınlar çalışma mesafesi içinde bir cisme çarparsa geriye yansır. Kamera devresi bu yansıyan görüntüyü algılar ve siyah beyaz olarak görüntü verirler. Ir kameralar piyasada Ir kamera, gece kameraları, gece görüşlü kamera, ir ledli gece görüş kamerası, infrared kameraları, ir ledli kamera adlarıylada bilinirler.
Gece görüşlü ir kameraların avantajları

* Tam karanlıkta dahi çalışma mesafesi içinde görüntü verir. Bu nedenle karanlık veya loş ortamlarda kullanılır.
* Kompakt yapıda olduğu için kamera içine su, nem, toz vb. giremez. Bu nedenle mutfak, yemekhane, kazan dairesi, depo, makine dairesi vb ortamlar için idealdir.
ir ledli gece görüş kamerası dezavantajları :
* ir ledler önemli bir akım çekerler. Bu nednle besleme kablosu boyuna dikkat etmek gerekir. Uzun mesafelerde adaptörü kamera yanına koymak gerekebilir.
* ir ledli kamera ömrü diğer ccd kameralar gibi teroik olarak sonsuz değildir. Ir ledlerin ömrü 7000 saat cibarındadır.
* ir kamera fiyatı nispeten pahalıdır.
* Ortamda temel aydınlatma varsa her zaman için düşük ışık şiddetinde çalışan ccd kamerayı ir kameraya tercih etmek daha uygundur. Ortam tam karanlık ise o zaman ir kamera kullanmak zorunludur.

2 thoughts on “Gece görüşlü kameralar

  1. Merhaba ben altan ben 2 kameralı atom ledli kamera sistemi kurdum 50 metre kadar uzak 10 amper guc kaynağı kullandım fakat kameralar gece moduna geçince kameralarda 15 saniyede bir ekrana parazit geliyor pırlanta oluyor yani karlanma oluyor çözümü için bana bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

    1. Merhaba, bu ürünler bizim ürünümüz değil. 2 kamera için 10 amper güç kaynağı yeterli, üstelik mesafe de uzun sayılmaz. Kullanılan güç kaynağı kaliteli ve smps olmalı. Ortamdan gürültü alma ihtimali olabilir, topraklamayı kontrol etmek yararlı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir