Dvr uzak bağlantı programı kamera limiti

UZAK BAĞLANTI PROGRAMI KAMERA LİMİTİ
gönderen klise » 03 Ağu 2006 07:44 am

Merhaba,

Bir müşterimizde ilginç bir soru ile karşılaştık ve bu soruyu paylaşalım istedik. Müşterimiz 20 kameralı bir sistem için uzaktan takip programının neden 16 kamera limitli olduğunu sordu.

Biz internetten izleme yaparken 16 kameranın bile bant genişliğini şişirdiğini, 20 kamera aynı anda izlenmek istenirse görüntülerin çok gecikerek geleceği hatta hiç gelemeyebileceğini izah ettik ancak müşterimizden aldığımız tepkiden müşterimizin bu konuda tatmin olmadığını anladık.

Acaba uzaktan takip programının 16 üstü kamera göstermesi mümkün müdür?

not. Konuda geçen uzaktan takip programı TE-432PLUS kart ile birlikte gelen programdır.klise
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 15 Tem 2006 06:25 am

——————————————————————————–

Uzaktan izlemede data transfer miktarı
gönderen turksan » 03 Ağu 2006 10:02 am

Müşterinize verdiğiniz cevap tamamen doğru ve mantıklı.

16 sayısı dvr sistemler için bir kritik değer.

Aslında biraz bilgisayar bilgisi olan birisi bunu sormaz. Bilgisayar bilgisi olmayan birine de bunları anlatmak çok zordur.

Genel müşteri profilimiz aşağıda özetlediğimiz gibi olmalıdır.

* Kesinlikle okuma yazma bilmelidir. Geçmişte okuma yazması olmayan birkaç işletme sahibine ürün – hizmet vermiştik ve pişman olmuştuk.
* Gazete okuyan, bilgisayar kullanan, internet kullanan.
* Bilgiye, tecrübeye, karşısındakine saygı duyan. ( bunları tersi niteliklerde çok fazla insan var ülkemizde )
* En önemlisi anlatılanları anlayabilen

Yukarıdaki profile sahip birine bant genişliğini, data trafik miktarını, upload kapasitesini anlatabilirsiniz. Aksi durumda boşuna uğraşmayın.

Böyle kişilere 16 kamerayı aynı anda internetten uzaktan izlemeyi denemelerini / mümkünse 3 – 4 kişinin 16 kamerayı aynı izlemesini isteyin.

Hardware DVR kartlarımızın 64 kanal uzaktan izleme kapasitesi var. Ama bugune kadar bunu günlük yaşamda kullanan görülmedi.

SON SÖZ : MÜŞTERİ HER ZAMAN HAKLI DEĞİLDİR. MÜŞTERİ DE MÜŞTERİLİĞİNİ BİLMELİDİR. NİHAYETİNDE O KİŞİYE 32 KAMERAYI UZAKTAN İZLERSİN DEYİP TE 16 KAMERA İZLETMİYORUZ. LÜTFEN MÜŞTERİNİN KÖLESİ OLMAYALIM. BİZ NASIL DÜRÜST BİR ŞEKİLDE ÜRÜN – HİZMET VERİYORSAK MÜŞTERİDE BUNUN DEĞERİNİ BİLMELİDİR
KONUYLA İLGİLİ ÖNEMLİ HATIRLATMA : 16 KAMERAYI BİRDEN İNTERNET ÜZERİNDEN İZLEMEK OLDUKÇA ZORDUR.
LOKAL AĞDA MÜMKÜNDÜR.
ANCAK 3 – 5 KİŞİ LOKAL AĞDA AYNI ANDA 16 KAMERAYI İZLEMEYE KALKARSA AĞ – DVR PC ve DVR PC ETHERNET ÇIKIŞI BUNU KALDIRAMAYABİLİR. MUTLAKA BU ŞEKİLDE İZLEME YAPILMAK İSTENİRSE UZAK İZLEYİCİLER DIRECT DRAW DEGİL CUSTOM GUI SEÇENEĞİNİ KULLANMALIDIRturksan
Site Admin
 
Mesajlar: 85
Kayıt: 11 Tem 2006 07:01 pm

——————————————————————————–

gönderen delta » 16 Ağu 2006 06:42 pm

Kurmuş olduğumuz 24 kameralı sistemde aynı olay bizim de başımıza geldi. Ayrıca burası şehrimizin merkezinde büyük bir iş merkeziydi. Aynı sorunları bize de sordular. Fakat sizinde söylediğiniz gibi mantıklı ve detaylı anlatınca hak veriyorlar. Kesinlikle müşteri her zaman haklı değildir. Ancak bize düşen biraz sabırla teknik bilgi vermektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir