Dvr programı sistem ayarlarına giriş resimli bilgiler

SİSTEM AYARLARINA GİRİŞ
gönderen erayonler » 19 Tem 2006 08:27 am

Kullanıcı öncelikle ayarlamak istediği kanalı seçmelidir, sonra sistem ana ekranındaki SİSTEM AYARLARINA GİRİŞ butonuna tıklanır. Eğer kanal record/alert ( kayıt/alarm) durumunda ise veya bütün network kullanıcıları sisteme bağlanıyorsa “Bilgi, kullanıcı ayarlara girdiği taktirde önemli ölçüde bir kayba uğrayacak veya kaybedilecektir” şeklinde bir mesaj kutusu görüntülenecektir:
SİSTEM AYARLARI

Bu durumda kullanıcı dvr sistemdurumu açık ise onu kapatabilir veya bütün kayıt ve alarmları durdurmak için dvr sistemler butonuna tıklanır. Eğer kullanıcı sistem ayarlarına girdikten sonra yaptığı ayarların sonucunu bir an önce görmek isterse,Apply butonuna tıklanır . Ayarlar uygulandıktan sonra son olarak sistem ayarları penceresini terketmek için OK butonuna basılır. Değişiklikleri kaydetmeden çıkmak için ise Cancel butonuna basılır.

Ayarlanacak Kanalı Seçmek

Sistem sabit olarak kullanıcının en son seçtiği kanalı geçerli kanal olarak ayarlayacaktır. (Genellikle ana ekrandan seçili olan kanal) . Kullanıcı sistem ayarları ekranına girdiği zaman görünen bütün bilgiler bu kanala uygun olacaktır. Eğer kullanıcı ayar sırasında kanalı değiştirmek isterse, menüden Channel(C)’a girerek , bütün kanalları rastgele veya bir sırayla görebilir ve istediği kanalı seçebilir. Böylece sayfada gösterilen bütün bilgiler kanal değişmesine bağlı olarak değişecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir