DVR kayıt programı ile eski kayıtları izlemede problem

gönderen goktas» 01 Ara 2006 02:12 pm
Merhaba,
DVR kayıt programı ile alınan eski kayıtları izleyemiyorum. Var olan kayıtları gördüğüm halde program siyah bir ekrandan başkasını göstermiyor. Garip olan da şu ki ne uzak erişimde ne de DVR Player programında kayıt izlemede bir problem yok. Kurulan programda veya yazılım kullanımı esnasında alınmış herhangi bir hata da yok. Güncel yazılım kullanılmakta. Ekran görüntüsü de aşaıdaki resimdir. Değerli fikirlerinizi bekliyoruz, yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.


KAYITLI GÖRÜNTÜLERİN OYNATILAMAMASI
gönderen erayonler » 01 Ara 2006 03:03 pm
LÜTFEN BU DURUMLARDA
* BİLGİSAYAR DONANIMINI DETAYLI BİLDİRİN (özellikle windows versiyonu, işlemci, ram, ekran kartı…mümkünse tüm detaylar. )Yazılımda herhangi bir sorun yoktur. Lütfen

Olası sorunlar

1- DirectX’ iniz herhangi bir nedenle hasar görmüş olabilir. DirectX’ i yeniden yükleyiniz. ( En az DirectX9.0 yüklü olmalıdır. )

2- Ekran kartımız onboard ise buna benzer sorunlar yaşamanız gayet normaldir.

3- Ekran kartınız AGP FX-5200 ise bu durum olabilir, ekran kartınız PCI-Express GeForce ise ya hiç görüntü alamazsınız yada böyle kararsız çalışmalar olabilir.

Lütfen bunları deneyip sonucu yazarmısınız.


gönderen goktas » 01 Ara 2006 03:44 pm
Konfigürasyon:
P4 3200 MHz Tek Çekirdekli CPU
Asus P5 Serisi Delux Anakart (Intel Chipsetli)
1 GB (Dual 512*2) DDR2 667 MHz Kingston Ram
Ati PCI-X X1300 256 Mb. VGA
Microsoft Windows Xp Pro. Ver. 2002 Service Pack 2
DirectX 9.0c (Hasar görmüş dosya ihtimaline karşı yeniden yüklendi.)Sonuç: Negatif. DVR ekranında herhangi bir değişiklik yok.


DirectX Güncellemesi
gönderen erayonler » 01 Ara 2006 04:29 pm

ATI ekran kartlarında DirectDraw’ da olumlu sonuç vermelidir. Eğer olumlu sonuç vermiyorsa aygıt yöneticisinde Ekran Bağdaştırıcıları bölümünün resmini çekip yollar mısınız?

DirectX güncellenmesi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler :

* DVR programını uninstall ediniz.
* C’ nin altındaki DVR ve D’ nin altındaki DVR_Media Klasörlerini siliniz.
* Görüntü kaydının yapıldığı D yerel diskine tam format atınız.
* Bilgisayarı kapatıp DVR kartı sökünüz.
* Bilgisayarı açıp DirectX güncellemesini yapınız.
* Bilgisayarı yeniden başlatıp bütün donanımların sorunsuz çalıştığına emin olunuz.
* Bilgisayarı kapatıp DVR kartı takınız ve DVR programını yeniden kurunuz.


gönderen goktas » 01 Ara 2006 05:24 pm

DirectDraw modunda kameralardan görüntü alamıyoruz. 4 kamera kullanılmakta, DirectDraw modu seçilince her 4 kameradki görüntü de gidiyor. Görüntüyü bir tek Direct 3D modunda alabilmekteyiz.


ASUS X1300 EKRAN KARTI
gönderen erayonler » 02 Ara 2006 07:45 am
X1300 serisi ekran kartlarında fazla akım çekme sorunu vardır. Bilgisayarınızın güç kaynağı fazla akım çekimini kaldıramayabilir. Başka bir ekran kartını denediğinizde sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.


gönderen goktas » 07 Ara 2006 04:36 pm

x1300’ü çıkartıp yerine daha az akım çeken x550’yi taktık ama değişen bişey olmadı. Sizce problem nerede ? Donanımda mı, yazılımda mı ?


gönderen turksan » 11 Ara 2006 04:30 pm
ATI ekran kart ile DirectDraw seçeneğini kullanamıyorsanız
* ya ati ekran kartında bir sorun vardır
* ya ati ekran kartı sürücülerinde bir sorun vardır
* ya da DirectX inizde bir dosya hatası vardır.Bu dvr kartı başka bir pc de deneme imkanınız varsa lütfen çalıştırıp – sonucu yazarmısınız?


gönderen goktas » 13 Ara 2006 03:36 pm
*başka ekran kartı denedik (x1300 2 adet, x550, nvidia 7300gtx)
*yeniden windows kurduk
*directx dosyalarında problem yok sınamalar başarı ile sonuçlanıyor (bütün testler başarı ile sonuçlanmakta, direct draw ve direct 3d dahil…).
*bilgisayarımızda ya da çalışan diğer uygulamalarda en ufak bir problem yok.Eğer bu saydığınız sebeplerden ötürü bir problem var sa ya da sorunlu olan donanım yüzünden bir problem yaşamam gerekiyorsa neden kayıt almada sorun çıkmıyor, dvr player ile izlemede problem yaşanmıyor (ki dvr player ile kesinlikle izleyememiz gerekiyor sizin açıklamalarınıza göre…) da bir tek kayıtları izlerken siyah bir ekran ile başbaşa kalıyoruz ?

saygılarımla, iyi çalışmalar.


MERHABA
gönderen turksan » 15 Ara 2006 04:59 pm

TE-DVR KARTLARIMIZIN YAZDIĞINIZ TÜRDE BİR HATASI YOK.

EĞER SAHTE – TAKLİT KART KULLANIYOR, BİZDEN DESTEK ALMAYA ÇALIŞIYORSANIZ BİLİNKİ HAKKIMIZI KESİNLİKLE HELAL ETMEYECEĞİZ VE BUNUN MANEVİ SIKINTISINI DAİMA ÇEKERSİNİZ.

SİZ BUNU YAPIYORSUNUZ DEMİYORUM. GEÇMİŞTE 3 KURUŞ UCUZ OLDUĞU İÇİN TAHTAKALEDEN SAHTA KART ALIP – BİZDEN TEKNİK DESTEK İSTEYEN, ARIZA YAPAN SAHTE KARTI BİZE İADE EDİP GARANTİ KAPSAMINDA DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞAN KİŞİLERLE KARŞILAŞTIK.

LÜTFEN KASAYI VE DVR KARTI KARGOYA VERİP GÖNDERİN – SORUNU ÇÖZELİM / ÇÜNKÜ BÖYLESİNE BASİT BİR SORUNLA BU KADAR UĞRAŞILAMAZ.

SAYGILARIMIZLA
RUHİ KARABEY


gönderen goktas » 19 Ara 2006 07:44 am

Ne münasebet sahte veya başkasından alınmış bir kart için buraya yazalım ! Zaten yaşanılan problem yüzünden kartı iade etmek yerine hardware kayıt alan bir kartla değiştirmeyi düşünüyoruz. Şu an müsait değilim ama size aldığımız kartın fatura numarasını gönderecem… Ama şunu bilin ki Ruhi Bey, donanımsal olarak olmasa da yazılımınız yeni donanımlarla uyumsuz, bundan haberiniz olsun !


Uzak izleme sorunu
gönderen turksan » 20 Ara 2006 11:27 am

Size taklit – sahte kart aldınız demedim. Ancak her gün onlarca bu yonde talep geldiğini belirttim.

Kasanızı neden kargoya verip göndermiyorsunuz? Sorunu araştıralım, çözelim.

SW DVR kartlarımız problemsiz ürünlerdir. Bu sorun çözülemedi diye gereksiz yere dünyanın parasını verip – hardware kart almak yazıktır – günahtır.


gönderen aktifbil » 08 Mar 2007 07:31 pm

merhaba

bu sorunun sebebi neymiş onu öğrenebilirmiyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir