Dvr Kart Kurulumu

Dvr kartı montajı püf noktaları

DVR kartlar bilgisayarın PCI slotlarını kullanır. Bilgisayar kasasının elektrikle bağlantısını kesin. Bilgisayarın arkasındaki güç kablosunu çıkarın. Maalesef ülkemizde en sık yapılan hata budur. Deneyimlerimize göre bilgisayar kullanıcıları / teknisyenlerinin %99 u enerjiyi kesmeden bilgisayar kartı takıp – çıkarmaktadır. Batı ülkelerinde – Çin ve Hindistan’da bilgisayara bir kart takıp – çıkarılırken enerjinin kesilmesiyle birlikte plastik eldiven giyilmesi alışkanlığı vardır.

Yeterli ekipmanınız varsa kasadaki statik elektriği toprağa boşaltın. Bilgisayar kasasını DVR kartı montajı için açın. Boş bir PCI slota DVR kartını dikkatlice ve fazla zorlamadan monte edin. Kartı düzgün bir şekilde PCI slota taktıktan sonra kasaya MUTLAKA vidalayın. Sıkıştırmalı tip bağlantıların sorun yaratacağını unutmayın. Bilgisayar Kasasının kapağını kapatın. Kasa vidalarını sıkın. Güç kablosunu prize takıp, kasaya enerji verin. Monitör,fare ve klavye bağlantılarını gerekliyse yapın ve bilgisayarı başlatın.

Önemli Notlar:

• DVR kart takıldıktan sonra bilgisayar kasasına vidayla KESİNLİKLE tutturulmalıdır. Vidanın takılması topraklama amacını taşır, dolayısıyla vida takılmadığı taktirde kart çalışmayabilir ve zarar görebilir. Ayrıca vidanın çok fazla SIKILMAMASI gerekir.

• Mümkünse DVR kart ile ekran kartı arasında bir PCI slot boşluk bırakılması yararlıdır.

• Montaj sırasında anakart üzerindeki diğer elemanlara DOKUNMAMAYA önemle dikkat edilmelidir

DVR programı setup( dvr programları genelikle dvr kartı ile birlikte gelir, bunlar ücretsiz programlar dır. Elinizdeki dvr programı güncel değil ise, üreticinin / ithalatçı firma sitesinden bedava download etmeniz gereklidir)

DVR PROGRAMINI YÖNERGELERİNE UYGUN OLARAK BİLGİSAYARINIZA KURUNUZ.
TÜRKSAN’IN İTHAL EDİP – DAĞITIMINI YAPTIĞI DVR KARTI PROGRAMLARI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ DESTEK FORUMLARINDA VARDIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir