Dvr kamera güvenlik sistemleri konusunda önemli bilgiler

Dvr kamera güvenlik sistemleri konusunda önemli bilgiler

DVR SİSTEMLER KONUSUNDA ÖNEMLİ TAVSİYELER
gönderen turksan » 11 Tem 2006 08:01 pm

* DVR kart kurulacak güvenlik sistemi bilgisayarında TV kartı takılı olmamalıdır. Bazı TV kartları DVR programıyla birlikte çalışabilir ancak bu her zaman problem kaynağıdır.
* Dvr kartı takılacak kamera sistemi bilgisayarında onboard ekran kartı kullanılmamalıdır. Bazı onboard ekran kartları DVR programıyla birlikte çalışabilir ancak bu her zaman problem kaynağıdır.
* AGP EKRAN KARTLARINDA 64MB – 128MB – 256MB tüm kartlar desteklenir
* PCI-X EKRAN KARTLARINDA SADECE ATI RADEON desteklenir. En ideali 128 MB ATI kartlardır. 256MB lık ATI kartların çoğu desteklenmektedir.
* Kamera güvenlik sistemleri PC de Direct-X 9.00 veya üzeri kurulu olmalıdır. –
* Güvenlik kameraları kayıtlarının tutulacağı disk bölümü ayrı olmalı ve bu bölüme başka hiçbir dosya – klasör yüklenmemelidir. Sistemin problemsiz çalışması – disk alanı dolduğunda ilk günün kaydının silinip yeni kayıt yapılabilmesi için bu çok önemlidir.
* Bilgisayarlı güvenlik sistemleri uygulamalarında İntel chipsetli ana kartlar “özellikle ASUS ” tercih edilmelidir.
* Güvenlik kameraları bağlı DVR sistemde kurulu PC de ağır program birlikte çalıştırılmamalıdır.
* Güvenlik sistemleri uygulamalarında DVR kart takılan PC sürekli çalışıyorsa otomatik olarak veya elle 3 – 5 günde bir restart edilip RAM hafızanın rahatlatılması lazımdır. Aksi durumda RAM şişerek sistemin donmasına – kilitlenmesine yol açılabilir.
* PC mutlaka topraklanmış olmalıdır.
* Ekran kartı – PCI DVR kartı ve diğer PCI kartlar, kasaya mutlaka vida ile sabitlenmelidir. Bazı kasalarda sıkıştırmalı montaj tekniği vardır. Vida kullanılmazsa şase alamama sorunu yaşanabilir.
* FX 5200 serisi ekran kartı kesinlikle kullanılmamalıdır.
* Kart – kamera sayısına uygun işlemci – RAM – ekran kartı kullanılmalıdır.
* BİLGİSAYARIN SOĞUMASINA ÖZEN GÖSTERİLMELİ – HAVA AKIMININ İYİ OLMASI SAĞLANMALIDIR
* Uzaktan izleme için PC de güvenlik duvarı veya internet security varsa DVR programına çıkış izni verilmeli veya duvar kaldırılmalıdır.
* Her zaman ve her yerde tüm kameralar için HAREKET ALGILAMALI KAYIT – MOTION DEDECTION RECORD seçeneğini tercih ediniz. Böyle yapmakla hard diskte önemli miktarda tasarruf sağlanır.
* Dual core – çift çekirdekli işlemcilerden şu anda uzak durunuz. Sistem çalışsa bile sorun çıkarabilir
turksan
Site Admin

Mesajlar: 37
Kayıt: 11 Tem 2006 07:01 pm
E-posta turksanBaşa Dön
——————————————————————————–

gönderen delta » 16 Ağu 2006 07:05 pm

Son derece önemli bilgiler. Teşekkür ederiz.  Ayrıca benim pc kasası konusunda bir tavsiyem olacak. Bir pc de kasa ve güç kaynağı son derece önemlidir. Güç kaynağı tüm sisteme enerjiyi veren gerektiğinde koruyan bir ünitedir. Özellikle 24 saat çalışması gereken yerlere cctv sistemi kurduğumuzda burada kullanılacak pc nin kasa seçiminde kesinlikle ekonomik olmasını düşünmeyin. Pahalı da olsa bu seçim size geri dönecek ve kazandıracaktır. Standart pc kasalarına kesinlikle DVR sistemi kurmayın.Tavsiyem Feel Hürricane 550 W. kasalardır.delta

Mesajlar: 2
Kayıt: 17 Tem 2006 10:59 am
E-posta deltaBaşa Dön
——————————————————————————–

Feel Hürricane 550 W. kasa nerede bulunabilir?
gönderen networkcomputer » 17 Ağu 2006 09:14 am

Türksan ve Delta’ya çok teşekkürler. Başka arkadaşlarında kasa konusundaki önerilerini ve tecrübelerini aktarmalarında fayda var, çünkü kasa 24 saat çalışmaya göre kullanılabilecek özellikte olmalıdır.

Ayrıca Delta’dan Feel Hürricane 550 W. kasanın nerede bulunabileceği ve fiyatı konusunda yardımlarını bekliyoruz.networkcomputer

Mesajlar: 1
Kayıt: 20 Tem 2006 09:46 am
E-posta networkcomputerWeb sitesiBaşa Dön
——————————————————————————–

gönderen delta » 19 Ağu 2006 09:25 pm

Slm, FEEL HURRİCANE 550 W . kasaları İstanbul daki hemen hemen tüm bilgisayar malzemeleri toptancı firmalarından temin edebiliriz. Fiyatları 70 $ dan başlayıp 90 $ a kadar çıkmaktadır. Bu kasa markasında farklı modeller de mevcut.Buna göre fiyat değişiyor.delta

Mesajlar: 2
Kayıt: 17 Tem 2006 10:59 am
E-posta deltaBaşa Dön
——————————————————————————–

vista işletim sistemi
gönderen nacar » 29 Mar 2007 11:23 am

dvr programları vista işletim sisteminde çalışıyormunacar

Mesajlar: 1
Kayıt: 25 Kas 2006 10:31 am
E-posta nacarBaşa Dön
——————————————————————————–

Vista Uyumlu Yazılım
gönderen erayonler » 31 Oca 2008 07:46 am

TU-188 ve TU-216 Hardware DVR kartlarımızın Vista ile uyumlu yazılımları mevcut. Diğer DVR kartlarımız için ise şu anda böyle bir güncelleme yok.

Şu an için hala güncelleme aşamasında bulunan ve güvenilirliğini ve stabilitesini kanıtlamamış Vista yerine sorunsuz çalışan XP’yi kullanmanız daha sorunsuz projeler gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir