Dvr cihazı kontrolu : kumanda, mouse, ön panel

Dvr cihazı kontrol metotları : kumanda, mouse, ön panel

Ön Panel Kullanımı: Ön panelde giriş&fonksiyon tuşları ile yön tuşları bulunur. Normal modda tuşların altında yazan fonksiyonlar aktiftir. Shift tuşuna basarak geçtiğimiz alfanümerik modda ise tuşların üstünde yazan alfanümerik karakterler geçerlidir.Dvr ön panel

Örnek verecek olursak cihazın menüsüne girmek için önce MENU butonuna basarak şifre ekranını getiririz. Şifre kutucuğunu aktif etmek için OK butonuna basınız. Sonra SHIFT butonuna basarak alfanümerik karakterleri giriniz ve tekrar OK butonuna basarak imleçi kutucuk içinden kaldırınız. Tekrar OK butonuna basıldığında cihazın menüsüne girmiş olursunuz.

Uzaktan Kumanda Kullanımı: DVR cihazların kumandaları ID tanımlamalı olup cihaz kapanıp açıldıktan sonra ID tanıtımı şarttır. ID tanıtım işlemi için kumanda üzerindeki DEV tuşuna basınız. Cihazın fabrika ayarı ID numarası 88’i tuşlayınız. Enter tuşuna basarak ID tanımlama işlemini sonlandırınız. Kumanda cihazı kontrole başlayacaktır. DS-7108 fabrika ID’si 255 dir.

Mouse Kullanımı: Mouse ile cihazı kontrol için sağ tıklayın. Çıkan pop-up ekranda yapacağınız işlemi seçiniz. Sol tıkladığınızda Enter işlevi görür. Sağ tıkladığınızda ise ESC işlevi görür. Scroll ile liste kutucuklarında seçenek değiştirmenizi sağlar.

1 thought on “Dvr cihazı kontrolu : kumanda, mouse, ön panel

  1. merhabalar dvr kayıt cihazlarının bazılarında sabit ıp ye gerek yok kendi ıd sinden izlenebilir gibi bir ifade var bu ıd nedemektir geniş bir ismi varmıdır ne işe yarar ve sitesi varmı bunun yardımcı olmanızı rica ediyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir