Dual Stream Ayarları

DUAL STREAM NEDİR?

Genişbant ağ bağlantısının her gün daha yaygınlaştığı günümüzde DVR sistemler için uzak erişim olmazsa olmaz özelliklerden biri haline gelmiştir. Genişbant ağ bağlantısı üzerinden görüntüleri transfer sırasında en çok karşılaşılan sorunlar istemci tarafından alınan görüntülerdeki akışkanlık, gecikme ve kayıptır. Ülkemizde kullanılan DVR cihazların hemen hemen hepsi kayıt yapılan çözünürlükte ve bit hızında veri transferi yapar. Buda ya kayıt çözünürlüğünü düşürme, yada internet üzerinden duraklamalı bir görüntü alma seçeneklerinden birini seçmeniz anlamına gelir.

Dual Stream bu sorunun giderilmesi için geliştirilmiş bir özelliktir. Dual Stream özelliği ile cihaz analog görüntüyü birbirinden bağımsız 2 farklı şekilde kodlayarak sayısal işarete çevirir. Ana kodlama kayıt, alt kodlama ise internet üzerinden veri transferi için kullanılır. İnternet üzerinden yayın için istediğiniz çözünürlük, bit hızı ve kalite değerlerini kayıt çözünürlük, bit hızı ve kalite değerlerinden bağımsız bir şekilde tanımlayarak internet sisteminizin kapasitesine göre optimize edebilirsiniz.

DUAL STREAM AYARLARI :

IE Browser üzerinden cihaz ayarlarına girin. Channel Configuration sekmesine geçin. Aşağıdaki gibi Type seçeneğini Minor Stream (Bazılarında Child Stream dir) seçin. Frame hızını 6 fps, bitrate’i 128Kbps Resolution’ı CIF yapın. 1. Kanal için yaptığımız bu ayarları diğer kanallara da yapın.

DUAL STREAM

Ayarları yaptıktan sonra kaydedin ve Reboot butonuna tıklayın. Sistem yeniden açılacaktır. Uzaktan sisteme bağlandığınızda kanal adlarına sağ tıklayın ve main stream yerine sub stream seçeneğini seçin. Görüntüler altkodlama ile daha akışkan bir şekilde transfer olacaktır.

NOT: Cep telefonu üzerinden izlemede akışkan bir görüntü için Minor Stream ayarlarını I Frame 8, Frame 2fps ve BitRate 32Kbps olarak ayarlayın

DUALSTREAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir