Ds Dvr kayıt ayarları

Ds serisi cihazlarda kayıt ayarı

Cihazınıza kayıt yapmak için öncelikle kayıtların tutulacağı bir HDD takınız. Cihaz açıldığında biçimlendirilmemiş disk uyarısı verip sabit diskinize format atacaktır. Ekstradan sizde Uygulamalar menüsünde Sabit Disk Yönet bölümünden diskinizi biçimlendirebilirsiniz.

Uygulamalar

Dvr Ayarı

Dvr ayarları

Kayıt ayarları için cihaz menüsünden Kayıt bölümüne geliniz.

Dvr ayarları

Cihaz fabrika ayarı Üzerine Yaz yani geri dönüşüm modunda kayıt yapar.

Dvr ayarları

Manuel Kayıt: Ön panelde bulunan REC butonuna basınız. Cihaz manuel kayıt yapmaya başlayacaktır. Fakat cihaz kapanıp tekrar açıldığında kayıt programlanmadığı için duracaktır.

Programlanmış Kayıt: Cihazın menüsünden Kayıt butonuna tıklayınız. Yukarıdaki ekran karşınıza gelecektir. Cihazın her kanalı, her gün için 4 farklı periyod kayıt yapmayı destekler.

Kamera Seçimi: Kayıt yapmak istediğimiz kanal seçilir.

Yayın Tipi: DS-7204HI 1 kanal ses kaydını destekler. DS-7108HI ise 4 kanal ses kaydını destekler. Sesli kayıt yapmak istediğiniz kanal üzerinde yayın tipini Görüntü & Ses seçilmelidir.

Çözünürlük: Cihazın kayıt çözünürlüğünü ayarlayınız. Bu cihaz için CIF formatı ideal formattır.

Frame: Cihazın kayıt frame hızını ayarlayınız. Fabrika ayarı real time 25fps’dir. İsteğiniz doğrultusunda bunu düşürebilirsiniz. DS-7108HI
cihazda bu hız 12 fps olmalıdır.

Bit Hızı: Kayıtlarınızın kalite değeridir. Bu hızı düşürerek kayıtlarınızın sabit diskinizde daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz. CIF için 256~512kbps arası bir değer seçiniz.

Kaydi Aç: Bu kutucuğu işaretleyin ve etkinleşen Planlama butonuna tıklayın. 1. Kanal için kayıt planlama ekranı karşınıza gelecektir.

Dvr ayarları

Dvr ayarları

Gün içinde farklı periyotlarda farklı kayıtlar yapacaksak Tüm Gün seçeneğini işaretlemeden alt bölümdeki dönemlerde zaman aralığını ve
kayıt tipini seçiyoruz. Eğer tüm gün sürekli kayıt yapacaksak Tüm Gün kutucuğunu işaretleyin ve yapmak istediğiniz kayıt tipini seçin. Kayıt Tipi olarak Sürekli, Hareket Algılamalı, Alarm, Hareket & Alarm, Hareket | Alarm seçeneklerinden biri seçilebilir. Bu yukarıda yapılan ayarlar sol üst köşede görüldüğü gibi sadece Pazartesi günü için geçerlidir. Yapılan ayarları diğer günlere kopyalamak için Kopyala bölümünden Hepsi seçeneği seçilir ve Kopyala butonuna basılır. Pazartesi günü için yapılmış ayarlar diğer günlere kopyalanmış olur. 1. Kanal için yapılan kayıt planlamayı alttaki Onayla kutucuğuna tıklayarak sonlandırın.

Dvr ayarları

Yapılan kayıt planlama sadece 1. Kanal içindir. Bu yapılan ayarları diğer kanallara kopyalamak için Kameralara bölümünden Tümü nü seçilir ve Kopyala butonuna basılır. Yapılan Ayarlar bütün kanallara kopyalanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir