Ds Dvr Cihazı IE Browser İle Uzaktan İzleme

IE Tarayıcı İle Uzak İzleme

Öncelikle izlemek istediğiniz PC üzerinde internet güvenlik duvarı veya anti-virüs programı varsa programa izin verecek şekilde ayarlayın veya kapatın. Bir IE sayfası açıp üst menüden Araçlar > İnternet Seçenekleri > Güvenlik > Özel Düzey sekmelerini takip edin. Alttaki ekran karşınıza gelecektir. Bu ekrandaki ActiveX denetimleri ve eklentilerinin hepsini etkinleştirin. (Toplamda 7 tanedir.) Tamam butonuna basın tekrar Tamam diyerek ayarlardan çıkın.
Güvenlik ayarları

Yerel ağ üzerinden bağlanacaksanız cihaza verdiğiniz IP numarasını, Internet üzerinden bağlanacaksanız ADSL hattınızın IP numarasını IE browser adres çubuğuna yazın ve enter tuşuna basın.

Sisteme giriş

Kullanıcı adı, şifre ve portunu yazıp sisteme login olun. Sol tarafta cihaz adı ve kanalları listelenecektir. DVR adına çift tıklayın. Uzak görüntüler ekrana gelecektir.Cihaza verdiğiniz IP numarasını IE browser adres çubuğuna yazın ve enter tuşuna basın.

Uzaktan bağlanmak

IE browser üzerinden uzak izleme, kayıt izleme, kayıt dosyalarını indirme, PC’ye uzak görüntüleri kayıt, cihaz üzerindeki tüm ayarlara erişim işlemlerini yapabilirsiniz.

Uzak izleme

IE Browser üzerinden kayıt izleme ekranı yukarıdadır. İzlemek istediğiniz kamerayı seçin ve büyütece tıklayın. Kayıtlar sağ tarafta listelenecektir. İzlemek istediğiniz dosyayı seçin ve play butonuna basın. Seçtiğiniz dosyayı indirmek için HDD simgesine tıklayın.

Uzak bağlantı

IE Browser üzerinden cihaz menüsüne erişim arayüzü yukarıdadır. Cihaz üzerinden yaptığını bütün ayarları bu bölümden yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir