D.D. – Direct Drive Nedir

DC drive – DD ne demek?

D.D. Direct drive DC drive DD : Kameradan geri besleme sinyali olarak doğru gerilimin referans olarak alındığı lenslerdir.

CCTV Kameraları için Lensler “Oto-İris” tipleri olarak da mevcuttur. Bunların kamera ile bağlantılı bir tutumu var ve kamera, karanlık ortamlarda daha aydınlık ve parlak koşullarda daha az ışık verme olanağı sağlamaktadır. Bu, yükselen güneşin kameraya doğrudan parladığı, kameranın görüşünü tamamen körelttiği ortak bir “gün doğumu parlaması” sorunundan kaçınmaya yardımcı olur.

Otomatik İris lensleri DC-Drive ve Video Drive olmak üzere iki tip olarak mevcuttur. DC-Sürücü lensleri kamera iris boyutunu ayarlamak için bir kontrol sinyali kullanırken, video-sürücü lensleri iris boyutunu video sinyalindeki görüntünün parlaklığına dayanarak ayarlar.

Objektifler hem DC sürücüsü hem de Video Sürücüsüdür, ancak her ikisi de aynı değildir. Kameralar genellikle her iki modu da desteklemektedir; hangisinin kullanılacağını seçmek için bir mini anahtar kullanmaktadır, ancak tüm kameralar bunu yapmamaktadır. Her ikisini de almadan önce lensi ve kamerayı kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir