Client Yazılımı Lokal Ayarlar

Client Yazılımı Yerel Ayarlar

Lokal ayarlar izleme modu, client üzerine kayıt modu, DVR sistem zamanını kontrol etme, resmi kaydetme yolu, resim yakalama yolu vb menüleri içerir.Resim

Play Mode
Aşağıdaki oynatma modları seçilebilir :
Yazılım tarafından çözümleme, ama döngüsel değil ( default değer )
Yazılım tarafından döngüsel modda çözümleme. Döngü zamanı girilmelidir.
Donanım tarafından çözümleme, ama döngüsel değil.
Donanım tarafından döngüsel modda çözümleme. Döngüsel mod seçildiğinde cycle play time bölümünde bir döngü zamanı tanımlamak gerekir. 20 saniye değeri önerilir.

Preview performance : Burada izleme performansı ayarlanabilir. Üç farklı seçenek vardır.
Throw no frame : Görüntüden hiçbir frame atılmaz.
Throw one B frame : Görüntüden bir B frame atılır.
Throw two B frames : Görüntüden iki B frame atılır.

Network performance : Burada network performansı ayarlanabilir. 3 farklı seçenek vardır.
The least latency : En az kayıp
Less latency, more fluency : Akıcılık kayıptan biraz daha önemlidir.
The most fluent : En önemli öncelik görüntü akıcılığıdır.

Client Kayıt Modu
Client yazılım network aracılığıyla DVR cihazdan izlenilen görüntüleri kaydedebilir. Öncelikle kayıt yapılacak HDD veya HDD bölümleri seçilmelidir. Eğer Cycle recording seçilmişse client programı disk alanı dolduğunda ilk günkü kayıttan itibaren üzerine yazmaya başlar.

Kayıt modları :
Manuel kayıt, dairesel kayıt değil ( default )
Manuel kayıt, dairesel kayıt ( cycle record seçili olmalıdır )
Otomatik kayıt, dairesel kayıt değil ( auto record seçili olmalıdır. )
Otomatik kayıt, dairesel kayıt ( auto record ve cycle record seçili olmalıdır. )

Recording file size : Kayıt edilecek dosyanın maksimum boyutunu gösterir. Örneğin 64 seçiliyse client programı görüntüleri herbiri 64 dakika olan parçalar halinde kaydedecektir.

Eğer otomatik kayıt seçildiyse kayıt takvimi oluşturmak gerekir. Schedule butonuna tıklanarak kayıt takvimleme penceresine ulaşılır. Otomatik kayıt ayarlarının etkinleşmesi için client programının yeniden başlatılması gerekir.

Otomatik Kayıt
Client yazılımı otomatik kaydı destekler. Local configure arayüzüne girilir. Auto record kutucuğu seçilir daha sonra Rec Cfg. Butonuna tıklanır. Aşağıdaki pencere açılacaktır.Otomatik Kayıt

Öncelikle ayar yapılabilmesi için record mode schedule seçilir. Herbir bölüm bir mode ismi ve 4 kayıt periyodu içerir. Burada mode isimleri aynı olamaz ve boş mode ayarlanamaz. Kayıt modu ve ayar parametreleri seçilir ve save butonuna basılarak kaydedilir. Ayarlar yapıldıktan sonra kamera izlenmeye başladığında otomatik olarak kayda başlayacaktır ve simgesi Kayıt olarak görülecektir. Eğer izlenmiyorsa ikon Kayıtlar gibi olacaktır.

Manuel Kayıt
Eğer otomatik kayıt seçili değilse istenilen kanallarda izleme yapılırken kayıt başlatılıp durdurulabilir.

Uygulama : İzleme ekranında bir kanalı seçin ve record butonuna basın. Record butonu mavi olacak ve kayıt başlayacaktır. Record butonuna tekrar basıldığında kayıt sona erecektir.

Uyarı : Client yazılımı dairesel kayda ayarlanmışsa, harddisk üzerindeki boş alan 2 GB tın altına düştüğünde ilk günkü kayıttan itibaren silip üzerine yazmaya devam eder. Eğer dairesel kayıt seçili değilse harddiskteki boş alan 2 GB tın altına düştüğünde kayıt sona erecektir.

DVR Lokal Kayıt Defterini İnceleme
Client yazılımı üzerinden server durumunu inceleyebilirsiniz. Cihaz configure arayüzünde bir cihaza sağ tıklayın ve açılan popup menüden Get device log seçilir, Popup pencerede cihaz seçilir. Kayıt tipi, başlangıç ve bitiş tarihleri belirtilir. Search Log butonuna tıklandığında network aracılığıyla eşlenen sistem kayıtları listelenecektir. Exit tuşuna basılarak pencereden çıkılır.

DVR Lokal Kayıt Defteri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir