Canlı kamera izleme için port açma : Zoom modemler yeni versiyon yazılım

Canlı kamera izleme için port açma : Zoom modemler yeni versiyon yazılım

ZOOM ESKİ VERSİYON PORT FORWARDİNG AYARLARI
gönderen erayonler » 18 Eyl 2006 07:37 am

Internet Explorer veya Netscape web tarayıcı adres satırına aşağıdaki gibi modeminizin web arayüzüne ulaşmak için modemin standart IP adresi olan 10.0.0.2 yazıyoruz.

Modeminizin IP adresini web tarayıcınızın adres satırına girdikten sonra aşağıdaki gibi bir kullanıcı giriş penceresi açılacaktır. User Name olarak admin Password olarak zoomadsl olarak girip Tamam butonunu tıklıyoruz.
NOT: Kullanıcı giriş şifresi modem web arayüzünden giriş yapıldıktan sonra değiştirilebilir

Kullanıcı girişi yaptıktan sonra modeminizin ayarlarını yapabilmeniz için aşağıdaki gibi web arayüzü karşınıza çıkacaktır.

Yukarıdaki ana menüden Advanced Setup Seçilir. Aşağıdaki pencere açılır.

Advanced Setup bölümündeki Virtual Server butonu tıklanır. Aşağıdaki pencere açılır.

Public Port’a ekleyeceğimiz portu (mesela 9000) Private Port’ a tekrar ekleyeceğimiz portu (9000) yazıyoruz. Port Type olarak TCP seçiyoruz. Host IP Address bölümüne Networkteki dışarıdan erişim yapılacak bilgisayarın ( TE-DVR KART TAKILAN PC ) network IP adresi yazılır, Örn : 10.0.0.3 gibi. Add This Settings butonu tıklanır.

Tüm eklenecek portlar (80, 9000, 9001, 9002 ) için bu işlem yapılır ve en son olarak Write Settings to Flash and Reboot butonuna tıklanıp ayarlar kaydedilir. Son olarak ayarların kaydedilip edilmediği kontrol edilir.

NOT: Bu bilgiler yazılım sıkıştırmalı DVR kartlar ( TE-50, TE-404, TE-432 )içindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir