Camilere Güvenlik Kamerası

Camiler İçin Güvenlik Sistemleri

Camilere güvenlik sistemi, cami kamera sistemleriCamiler her ne kadar en kutsal yerlerimiz olsa da ne yazık ki günümüz şartlarında hırsızlığa en elverişli yerler konumuna gelmişlerdir.
İnsanlar ibadet esnasında savunmasız oldukları için kötü niyetli fırsatçılar bunu suistimal edebilmektedirler. Camilerde bulunan bağış sandıkları, el yazması eserler, tarihi çiniler, büyük avizeler, tarihi cami halıları, ipek seccadeler, el dokuması kilimler ve hatta camide namaz kılan vatandaşların ayakkabıları bile hırsızların hedefi olabilmektedir. Dijital sistemlerin avantajı cami güvenlik sistemlerinde de öne çıkmakta, büyük faydalar sağlamaktadır.

Ayakkabı hırsızlığı özellikle insanlar namaz kılarken ve cami çıkışlarında ortaya çıkan kalabalıktan faydalanılarak yapılmaktadır. Camiler toplumumuzda Allah’ ın evi olarak değer gördüğünden cami kapıları misafirlerine herzaman açık olmaktadır. Ancak bunu fırsata dönüştüren kötü niyetli kişileri de engellemek ve tespit etmek için önlemler almak gerekmektedir. Bu önlemler uygulanırken ibadet etmeye gelen vatandaşların rahatsız edilmemesi de gerekmektedir. İşte bu yüzden kameralı güvenlik sistemleri cami güvenliğinde büyük önem arzetmektedir.

Cami içine ve camilerin girişlerinde bulunan ayakkabılıklara kurulacak güvenlik kameraları sayesinde kötü niyetli kişilerin caydırılması sağlanacak aynı zamanda meydana gelen olaylarda zanlıların tespiti sağlanacaktır.

Cami Güvenlik Kamera Sistemlerinin Avantajları
– Camilerden halı, kilim, seccade çalınmasını önler, caydırıcıdır.
– Camilerden ayakkabı çalınmasının önüne geçer
– Camilerde ortaya çıkabilecek kitap hırsızlıklarını engeller
– İnsanları rahatsız etmeden daha güvenli ve huzurlu bir şekilde ibadet edilebilmelerini sağlar
– Çok değerli tarihi eserlerin korunmasını sağlar

Camilerde genellikle sadece namaz vakitlerinde insan bulunduğu için dijital kayıt cihazlı sistemler, kapalı devre cami izleme sistemlerinde daha uygun bir çözüm olarak gözönüne çıkmaktadır. Güvenlik kamera sistemleri özellikle tarihi değeri olan camilerde sadece güvenlik amacının dışında internet üzerinden yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçilerin izlemesi içinde kullanılabilmektedir.

Bilindiği gibi Türksan Yüksek Teknolojiler ; Kayıtlı müşterilerine, Tavsiye ile gelen yeni dostlarına, Ürünleri merkez ofisinde çalışır olarak görerek satın alacak müşterilerine, Askeri kuruluşlara, Emniyet kurumlarına, Okullara ve Camilere ilave fiyat avantajı sağlamaktadır. Türksan olarak biz ürün fiyatlarında önemli bir avantaj sağlıyoruz, Güvenlik kamerası ve kamera izleme sisteminin kuracak yetkili çözüm ortaklarımız ise kamera montaj fiyatlarında mümkün olan en iyi fiyatı vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir