BNC Konnektör Nedir

Bnc konnektörlerin özellikleri

Bnc konnektörCCD Güvenlik kameralarının hemen hemen tamamı video sinyalini dışarıya BNC konnektör ile verirler. Kullanılacak BNC konnektör kalitesi direkt olarak kameranın görüntü kalitesini etkiler. CCTV kapalı devre kamera sistemleri uygulamalarında her kamera için iki adet bnc konnektör kullanılır.

BNC konnektörler:
* Kamera kablosu – kamera video çıkışı
* Kamera kablosu – dvr kart girişi noktalarında kullanılırlar.
BNC konnektörler esas olarak 2 ana kategoride incelenir.
1. Gümüş kaplama bnc konnektör
2. Nikel kaplı bnc konnektorler

Her iki türünde avantaj ve dezavantajları vardır. Gümüş kaplama bnc konnektör ilk zamanlarda daha iyi iletkenliğe sahiptir, Ancak gümüş kaplı bnc konnektörler zamanla kararmakta, oksitlenmektedir. Nikel kaplı bnc konnektörler çok daha uzun ömürlüdür. Nadir olmakla beraber bazı kameralarda TOS fiş olarak anılan konnektör kullanılabilir. BNC siparişi verirken buna dikkat edilmelidir.

Maalesef son yıllarda kilo satılan, hiçbir kalite kontrolundan geçmemiş BNC konnektörlere rastlanmaktadır. Bu küçük ayrıntı çoğu zaman önemli sorunlar çıkartmaktadır ( Bir minareye veya yüksek bir direğe monte edilmiş bir kameranın, birkaç YTL lik kalitesiz bir konnektör nedeniyle sorun çıkartmasının maliyetini düşünün). 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir