Bilgisayara görüntü kayıt sistemi dvr kart sorunları

Dvr kart sorunları soru – cevap

te-50 dvr kart sorunlarım
1. sorunum celeron 1700 işlemcili 512 mb ddr remli 128mb atiradeon9100 120gb hdd li bir bilgisayara 4 kameralı bir sitem kurdum. önce günde 2-3 kere kayıtı kesiyordu full olarak kayıt etmiyordu. sorunun anakrttan olacagını düşünerek anakrtı ve sitemi yükselttim. işlemciyi celeron 2000 yaptım. fakat bu seferde her saat kısa aralıklarla kayıtı kesmeye başlamış. mesele tekrar önizleemden gecmiş kayıtlara baktıgımda önceden saat 12:00 ila 12:30 veya 03:00 ila 03:15 arası kayıt etmemiş oluyordu şimdi 01:00 ile 01:05 ve 02:00 ila 02:05 diye 03…. diye devam eden aralıklarla arası kayıt kesintisi olmuş.
2. sorunum kendi sorgun şubemize kurdugum sistemde ekranda ara sıra parlama oluyordu. ama şimdi hep aprlama oluyor. görüntü çok aprlak görünüyor. ekarn karıtnı değiştim 128 ati 9550 ve 9200 yaptım. driverları update ettim. gene aynı gene aynı. kablosunu yeniden yaptım uclarını değiştirdim.v.s.
3. sorunum sharp kameram var görüntü yok sadece bembeyaz bir görüntü geliyor . acaba lensmi kameramı bozuk. yoksa ayarımı var. antbil

 

Cevap :
Lütfen bu gibi durumlarda

* DVR kart modeli ve program versiyonu
* Kullanılan PC konfigürasyonu ( özellikle işlemci, RAM, ekran kartı, onboard ekran kartı özelliği olup olmadığı, TV kartı olup olmadığı, HD kaç parça, belirtilmelidir )
* İşletim sistemi özellikleri
* DirectX versiyonu

* Bu sistemde kullanılan kamera modeli ve sayısı, en uzak kamera mesafesi, kullanılan adaptör ( SMPS-Trafolu, akımı, marka model ) bilgisi verilmelidir.

YAPILACAK EN DOĞRU ÇALIŞMA SORUNU LOKALİZE ETMEKTİR

>Problem kamerada mı, PC’de mi, DVR kart veya yazılımda mı?
>Kullanıcı hatası mı?

Yukarıdaki çalışmayı çözüm ortaklarımızın tamamı yapabilmelidir.
-Problem kamerada mı: Bunu anlamanın en kolay yolu kamerayı bir televizyonun scart girişine bağlayıp test etmektir.
-Problem PC’de mi: DVR kartı başka bir uygun donanımlı PC’de kurup test yapmaktır.
-Yazılım sorunu mu: TE-DVR 7.2.0.1 versiyonları bilinen hiçbir soruna sahip değildir. Bu forumlardaki amacımız bilinmeyen bir sorun varsa onları öğrenmek ve çözüm bulmaktır.
-En çok yaşanan sorunlardan biri DVR dışında herhangi bir başka program bilgisayardan kaldırılırken ortak kullanılan bazı dosyalarda silinebilmektedir. Özellikle ücretsiz program kullanmaya meraklı bazı müşterilerde bu sık karşılaşılan bir durumdur. Buna göre bir çalışma yapmak gerekmektedir.
-Kullanıcı Hatası: Siz DVR sistemi tüm ayarlarını yapmış olarak test edebilirsiniz. Kullanıcı ekran koruyucuyu aktifleştirmiş olabilir, güç ayarlarından xx dakika sonra HD’leri kapat komutu vermiş olabilir, görüntü kaydı yapılan disk bölümüne başka bir dosya koymuş olabilir.erayonler

Mesajlar: 194
Kayıt: 12 Tem 2006 07:35 am
E-posta erayonlerWeb sitesi Başa Dön
——————————————————————————–

gönderen antbil » 09 Ağu 2006 07:24 am

:( KUSURA BAKMAYIN ONBOARD KULLANMAYIN DEMİŞSİNİZ GÖRMEMİŞİM.
1. SORUNUMLA İLGİLİ YENİ BİR KAÇ ŞEY DENEYECEGİM.
2. SORUNUM EKRANAIN PARLAMASININ NEDENİNİ BİLİYORSANIZ VEYA DEDİĞİM GİBİ SİTEDEN BAGLANIP GÖRME İMKANINIZ VARSA VE ÖNEREBİLECEGİNİZ TAVSİYLER VARSA SEVİNİRİM.
BU SİSTEMDE EKRAN KARTI ONBOARD DEĞİLDİR. 128MB ATİ 9200 VE 9550 EKRAN KARTLARIYLA DENENMİŞTİR.

——————————————————————————–

PARLAMA SORUNU

gönderen turksan » 09 Ağu 2006 08:01 am
bilgisayarlı kamera sistemi
Yukarıdaki ekran görünümünde görülen uygulama için aşağıdaki öneriler yapılabilir

1- Şu anda 1 kamera kullanılıyor fakat 4 kamerada aktif. Kullanılmayacak olan kanallar kapatılmalıdır.  Böylece aşağıdaki avantajları elde edersiniz:
> Kart kapasitesi olan 50 FPS boşu boşuna kullanılmayan kameralarda harcanmamış olur. 1 veya 2 kamera kullnılırsa realtime görüntü alınmış olur.
> Bilgisayar boşu boşuna fazla yorulmaz. Aynı şey RAM şişmesi içinde önlenmiş olur
> Kullanılmayan ancak aktif durumda bulunan kamera hard diske kayıt sırasındada hata kaynağı olabilmektedir. Bundanda kurtulmuş olursunuz.

PARLAMA SORUNU HAKKINDA:
Görüldüğü gibi kamera tam pencereye karşı – ışığa karşı kullanılmakta. Işığa karşıdan bakmak kamera tekniğinde en kötü durumdur.

Bilindiği gibi kamera sistemlerinde ışığı arkadan almak esastır. Işığa karşıdan bakmak gerekirse en azından 30 derece yandan bakmak – hassas kamera kullanmak gerekir.

Şu anda kullandığınız 1/4 sharp sensörlü kameradır. Bu kamera ekonomik bir kamera olup – şartlar uygun olduğunda mükemmel görüntü verir. Birde BLC fonksiyonunun durumunu bilmiyoruz. BLC yi ON yapıp deneyiniz.

Öte yandan zemin, eşyaların rengi ve kaplama malzemesi, kamera sistemi için en istenmeyen özelliklere sahip: yerler seramik – parlak / dolaplar beyaz – parlak. Bu ortamda ekonomik kamera ile sonuç almak çok zordur.

Mutlaka ışığa karşı bakmak gerekirse hassas kamera kullanmak gerekir 86 USD – 139 USD arasındaki fark burada ortaya çıkar.

Kayıtlarda kesinti yaşanması bir sonraki cevapta ele alınacaktır
——————————————————————————–

KAYITLARDA KESİNTİ OLMASI
gönderen turksan » 09 Ağu 2006 08:31 am

Sistemin sağlıklı çalışması için:
– Pc donanımı tavsiye edilen özelliklerde olmalıdır.
– Ekran koruyucu PASİF olmalıdır
– Güç denetiminde HD ler DEVaMLI AÇIK olmalıdır
– Disk en az 2 parça veya 2 adet olmalıdır. C: de windows çalışmalı D. de kayıtlar olmalıdır. Kayıt yapılan sürücüye başka hiçbir dosya – klasor konmamalıdır
– ÇOK ÖNEMLİ : kayıt yapılan sürücüde HİÇ BİR HATALI SEKTÖR OLMAMALIDIR. Hızlı format çoğu zaman küçük HD hatalarını bulamamaktadır. Sistem kurarken kayıt yapılacak sürücüye TAM FORMAT atınız.
– DVR kurulu sistemde ağır program çalıştırılmamalıdır. Özellikle CD yazma sırasında, photoshop, autocad vb. program çalışırsa kayıt işlemi saçmalayabilmektedir.
– HER ZAMAN VE HER YERDE Hareket Algılamalı Kayıt tercih edilmelidir.
– HATIRLATMA : Dvr sistemi sürekli kayıt / veya hareketli kayıda set ettiniz. Kullanıcı Ana ekranda kayıt stop butonunu tıklarsa, planlı olarak kayıt istense bile kayıt durur.

< <<< YAZILIM SIKIŞTIRMALI DVR KARTLAR SAYFASINA DÖN

2 thoughts on “Bilgisayara görüntü kayıt sistemi dvr kart sorunları

  1. slm ustacım ben dvr kartını kullanıyorum programını indirdim fakat kameralar sanki bölünmüş gibi windows 7 kullanıyorum tşk

  2. Bize dvr kart ithalatrını 2008 yılında bıraktır o yıldan beri sadece digital kayıt cihazı dağıtımı yapıyoruz.

    Bizim geçmişte getirip dağıttığımız ürünlerin win7 desteği yoktur.

    Ürünü satın aldığınız yer yada ithalatçısı ile görüşürseniz yardımcı olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir