TI hardware dvr kart zaman ayarlı kayıt listesi resimli açıklama

ZAMAN AYARLI KAYIT LİSTESİ HAZIRLAMA
gönderen erayonler » 19 Tem 2006 02:53 pm
Ana ekrandaki  KAYIT LİSTESİ HAZIRLAMA butonu tıklanarak sistem ayarlarına girilir ve burada Schedule sekmesi seçilerek aşağıda görülen zaman ayarlı kayıt bölümüne ulaşılır:

ZAMAN AYARLI KAYIT

Bu menüde kullanıcı haftalık kayıt planını önceden tanımlayabilir. Burada sürekli kayıt/alarm tetiklemeli kayıt zaman periyotlarını ,ekleme,silme ve düzenleme işlemleri yapılır. Birgün içine birden fazla zaman tanımlaması yapılacaksa saatlerin birbiri ile çakışmaması gerekir.

Kısayol İkonu kayıt planı : Bu menüdeki ikonlar sıralı bir şekilde soldan sağa anlatılacak olursa;
periyot oluştur :Yeni bir periyot oluştur
periyot düzenle : Seçili periyotu düzenle
peryot düzenle : Seçili periyotu düzenle
kanalları kopyala : Mevcut bütün kanalları kopyala
kanala yapıştır : Kopyalanmış bütün kanalları başka bir kanala yapıştır
video kanalları : Kopyalanmış bütün bilgileri bütün kanallara yapıştır
biraraya getir : Seçili kanalı biraraya getir
kanalı böl : Seçili kanalı böl

Yeni Periyot Oluşturmak:

>Yeni periyot oluşturmak için Setup>>Schedule ile ulaşılan pencereden zaman ayarı yapılmak istenilen kanalın yanındaki + işaretine tıklanarak Date1’den Date7’ye haftanın günlerini simgeleyen bir alt menü açılacaktır.
>Bu günlerden hangisinde ayarlama yapılmak isteniyorsa onun yanındaki + işaretine tıklandığında capture ve alarm olmak üzere iki seçenek açılacaktır. Burada capture sürekli kayıt, alarm ise hareketli kayıt için zaman ayarını belirtir.
>Buradan istenilen yer fare ile seçili hale getirildikten sonra kısayol ikonlarından yeni bir periyot oluştur simgesine tıklanır ve aşağıdaki pencere açılır:

Yeni Periyot Oluşturmak

>Açılan bu pencerede kayıt başlangıç ve bitiş zamanları girilerek OK butonuna tıklanır ve değişiklikler kaydedilir.(DEĞİŞİKLİKLERİN TAM OLARAK KAYDEDİLMESİ İÇİN AŞAĞIDAKİ ADIM KESİNLİKLE UYGULANMALIDIR)
>Bir önceki adımda OK’ye tıkladıktan sonra arka planda açık olan Setup>>Schedule penceresinde Apply(A) tıklanarak değişikliklerinin kaydı başarı ile tamamlanır.
>Zaman ayarlı kayıt değerleri girildikten sonra aktif olması için ana pencereden dvr kayıt butonuna tıklanarak kayıt planı olması sağlanır. Böylece zaman ayarlı kayıt başlamış olacaktır.

Posted in TI donanımsal dvr kartlar eski program

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*