Texas Instruments chip dvr kart uzak izleme

UZAKTAN İZLEME
gönderen erayonler » 25 Tem 2006 08:04 pm

Network ayarları yapıldıktan sonra uzaktan izleme için yeni bir IE sayfasında adres satırına “http://uzaktan izlenecek PC’nin IP numarası/long” yazılmalıdır . İlk izlemede ActiveX denetimini yüklemek istermisiniz sorusunu sorar. Buna evet deyip istenilen program yüklendikten sonra açılan sayfada daha önceden tanımlanan şifre girilerek izleme yapılabilir. Ekranda 1-4-9-16 kanal izlenebilir.

UZAKTAN İZLEME

Ekrandaki izleme pencerelerine fare ile sağ tıklanarak açılan menüde o pencerede izlenmek istenilen kanal seçilebilir.

>Server port 6000-6001 ve port 80 olmalıdır.
>Modem ayarlarından 6000, 6001 ve 80 numaralı portlar HW Sıkıştırmalı DVR kartın takılı olduğu PC’ye yönlendirilmelidir.
>Server programında Setup>Network>Client authentication yoluyla ulaşılan pencerede kesinlikle kullanıcı tanımlamaları yapılmalıdır.
>Lokal ağdan izleme yapılırken IE adres satırına “http://o bilgisayarın lokal IP’si/long” , dışarıdan izleme yapılırken ise “http://o bilgisayarın telekom tarafından internete bağlanırken verilen IP’si/long” girilerek izleme yapılabilir. İnternetteki o anki IP’nizi ip öğren sayfasında görebilirsiniz.


Uzaktan Erişim
gönderen destek » 22 Ara 2006 02:17 pm

Uzaktan erişimi denedim. Olmadı. En sonunda yaksu usb modem kullandım ve http://bilgisayarınipsi:8080/long yazınca bağlandı. Herkesin dikkatine… Windows güvenlik duvarından portları açmayı ve activex denetimlerini de etkinleştirmeyi unutmıyalım tabi.

Platin Yazılım ve Güvenlik Sistemleri

Posted in TI donanımsal dvr kartlar eski program

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*