Kopya Dvr Kart

Kopya kaçak dvr kartlar ve kaçak kamera programı hakkında bilgilendirme

WAVE-P firması 2002 yılında Dünya’da ilk 50 FPS lik Xview chipli dvr kartı üreterek 25 FPS lik conexant BT878 chipli dvr kartların liderliğine son vermiştir. Firma daha sonra tasarladığı Philips chipli realtime dvr kartlarla Dünya lideri olmuştur.

Türksan Elektronik, 2002 yılında bu firmanın ürünlerini Türk tüketicisine tanıştırmış ve üretici firma ile birlikte büyüyerek sektöründe öncü firma olmuştur.

Ürünler tüm Dünya’da büyük ilgi görünce Uzakdoğu’da birçok merdiven altı korsan firma bu ürünlerin kalitesiz- garantisiz kopyalarını üretmeye başlamışlardır. Üretici firma bu korsanlarla mücadelesini sürdürmektedir.

Bilinçsizlik ve para kazanma hırsı ile bazı firmaların bu kopya ürünleri Türkiye’ye getirdikleri ve orijinal ürüne göre oldukça düşük fiyatlarla satmaya çalıştıkları bilinmektedir. Bilenen bir başka gerçek ise bu taklit ürünlerin kesinlikle randımansız çalıştıkları, çok kısa sürede bozulduklarıdır. Her gün onlarca kişi – kurum Türksan’ı aramakta ve destek istemekte, kopya kart satıcılarını şikayet etmektedir. Kopya kart satıcıları kısa sürede arıza yapan kart sahiplerine “KULLANIM HATASI” cevabı vererek sorunu çözmemektedir.

KOPYA DVR KARTI AŞAĞIDA LİSTELENEN SORUNLARA SAHİPTİR

* Donanım bulunamadı hatası : dvr kart bilgisayara hiç tanıtılamaz. Çalışmayan taklit ürünü satıcıya götürdüğünüzde alacağınız cevap “kartı takarken bozmuşunuz. garanti sözkonusu değildir” olacaktır. İşin üzücü yanı bazı bilgisayar firmaları, güvenlik şirketleri dahi ellerindeki arızalı kopya kartları Türksan’a gönderip, onarımını talep etmektedir. Neden aldıkları yer ile görüşmedikleri sorulduğunda korsan satıcının garanti vermediğini söylemektedirler :). Elbette bu tür başvurulara destek vermiyoruz.

Tesadüfen donanım bulunup, bilgisayara tanıtılabilirse ortaya çıkan; program açılırken bilgisayara reset attırması (bilgisayarın yeniden başlaması ) veya bilgisayarın kilitlenmesi.

* Çalışma sırasında görüntülerde donma, kayıtta donma, kayıtların oynatılamaması, uzaktan izlemede ana bilgisayarın donması, uzaktan izlemede ana bilgisayarın kapanması

* Çalışma sırasında aşırı ısınma bunun sonucunda PCI yuvanın bozulması, ana kartta ciddi arızalar.

* Kopya ürünle birlikte size verilen programın lisanssız olduğunu unutmayın. Kaçak yazılım kullanmanın cezası oldukça ağırdır.* Kopya ürün kullandığınızda program güncellemelerinden yararlanamazsınız

GERÇEK ÜRÜN İLE, KOPYA DVR KART – GÜVENLİK KAMERASI PROGRAMI ARASINDAKİ FARKLAR

1- TASARIM FARKI : kopya ürün üretenler, ağır kanuni yaptırımlara uğramamak için tasarım üzerinde 10 farklı değişiklik yapmaktadır.

2- Orijinal ürün aşağıda görülen özel karton kutu ile size ulaşır ( kutununda taklidini yapmaları an meselesidir )

3- Orijinal ürün size orijinal program cd si ile gelir.

4- Kopya – taklit ürünler genellikle Tahtakale, Okmeydanı civarında toptan satılmakta ve 8 kanal kartın fiyatının 35 USD civarı olduğu söylenmektedir.

CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİZ DEĞERLİ İSE
ALIN TERİNİZLE, NAMUSUNUZLA KAZANDIĞINIZ PARANIZIN ÇÖPE GİTMESİNİ İSTEMİYORSANIZ
KANUNİ YOLLARDAN, VERGİSİ ÖDENEREK GETİRİLMİŞ MAL KULLANIP, ÜLKE EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNMAK İSTERSENİZ
KENDİNİZİ ALDATILMIŞ, KANDIRILMIŞ HİSSETMEK İSTEMİYORSANIZ
Lütfen yasal ürün, lisanslı yazılım kullanınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir