Guvenlik sistemleri fiyatı hakkında

Guvenlik sistemleri fiyatı hakkında dikkat edilmesi gerekenler

Güvenlik sistemi teklifi alırken aşağıdaki konulara dikkat etmenizi önemle tavsiye etmekteyiz.

Türksan Elektronik ithalatçı bir teknoloji firmasıdır ve sadece kendi ürünleri ile partner firmaların ürünlerini dağıtır, kendisi montaj yapmaz. Kamera kurulumu, güvenlik sistemi devreye alma, servis, destek hizmetleri aşağıda yazılan yöntemlerle yapılır.
* Bünyesinde elektrik, elektronik, bilgisayar teknisyeni bulunan kurumsal müşterilerimize ürün temini, bilgi transferi yaparız ve teknik desteğimizle sistemi kendileri kurup, işletebilirler.
* Marmara ve Trakya bölgesinde bir yetkili çözüm ortağımız, ücreti karşılığı bu hizmetleri verebilir. Türksan yetkili çözüm ortakları montaj işçilik ücretleri oldukça makul seviyelerdedir.

Güvenlik sistemlerine maalesef ülkemizde gereken önem verilmemekte sonuçta çok üzücü olaylar yaşanmaktadır. Can ve mal güvenliğiniz önemli ise;
* çalışacağınız firmanın işyerini – ekibini yakından inceleyiniz,
* alacağınız ürünün marka – modelini öğrenin, bu marka modeli araştırın, kullanan kişileri bulun, düşüncelerini öğrenin. Forumları inceleyin.
* satın alacağınız ürünün mümkünse çalışır olarak inceleyin. Ülkemiz şu anda aynı bilgisayar sektöründe olduğu gibi bir kamera çöplüğüne dönmek üzeredir. Çinden kilo ile satın alınan bazı ürünler inanılmaz ucuz fiyatlar, inanılmaz uzun vadeli taksitlerle satılmaya çalışılmaktadır. Bu ürünleri alırsanız çok kısa sürede çöpe atacağınıza emin olabilirsiniz. Size verilen garantinin sözde olduğunu, bir arıza durumunda kullanıcı hatası veya enerji problemi olduğu söyelenecek, garantiye sokulmayacaktır. Vaktinin müsait ise tüketici mahkemelerinde epeyce zaman harcayacaksınız.

Güvenlik sistemi 1 kez alınmalı – kurulmalı ve beklentilerinize cevap verip – ihtiyaç duyduğunuzda aktif olarak iş başında olmalıdır. İhtiyaç duyduğunuzda çalışmayan bir sistemi hiç almamış olmanız daha hayırlıdır.
Satıcıyı ayağına çağırma yöntemini tercih eden müşteriler çoğu zaman yeri, ofisi, atolyesi, personeli olmayan ancak konuşma yeteneği çok iyi seyyar kamera satıcıları tarafından oldukça üzücü durumlara düşürülmektedir.

Piyasada ofisi – işyeri dahi olmayan, evinden – internet aracılığı ile gayri ciddi fiyatlarla güvenlik malzemesi satışı yapmaya çalışan kişiler olduğuna rastlanılmaktadır. Bu kişiler piyasadan topladıkları ürünlere canlarının istediği çözünürlük, min ışık hassasiyeti değerlerini yazıp, diledikleri gibi satmaktadırlar. Hatta bazıları o kadar ileri gitmektedir ki POSTA KUTUSU adresi, GSM numaralı irtibat telefonuyla kendilerine bayiler aramakta, bayilik dahi verdiğini iddia etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir