FCC Nedir

Federal Communications Commision – Uluslar arası İletişim Komisyonu ne demek?

FCC Federal Communications Commision – Uluslar arası İletişim Komisyonu : Uluslararası radyo, televizyon, uydu ve kablo üzerinden iletişim politikalarını belirleyen bağımsız federal bir komisyonunun adıdır. Bu kurum İletişim ve yayıncılıkta kuralların belirlenmesini sağlar.

Federal İletişim Komisyonu ( FCC ) bir olan ABD hükümetinin bağımsız ajansı tarafından yaratılan statü ( 47 USC § 151 ve 47 USC 154 § radyo, televizyon, tel, uydu ve kablo ile devletlerarası iletişimleri düzenleyen). FCC, geniş bant ,  rekabet , spektrum , medya , kamu güvenliği ve anayurt güvenliği alanlarında altı hedefe doğru ilerlemekte ve kendini modernleştirmektedir.

FCC, Federal Radyo Komisyonunun radyo düzenleme işlevlerini değiştirmek için 1934 İletişim Yasası tarafından oluşturuldu . FCC, Interstate Ticaret Komisyonu’ndan telli iletişim düzenlemesini devraldı . FCC zorunlu yargı 50 kapsar devletleri , District of Columbia ve ABD’nin Bölgeleri . FCC ayrıca, Kuzey Amerika’nın diğer ülkelerindeki benzer iletişim organları için çeşitli derecelerde işbirliği, gözetim ve liderlik imkanı da sunmaktadır . FCC, tamamen düzenleyici ücretlerle finanse edilir. Tahmini 2016 mali bütçesi olan 388 milyon ABD Doları’dır . 1,720 federal çalışanı var.

1934 tarihli İletişim Yasasının Birinci Kısmında belirtilen ve 1996 Telekomünikasyon Yasası (47 USC §151’de yapılan değişiklik) ile değiştirilen FCC’nin misyonu, “mümkün olduğunca Amerika Birleşik Devletleri’nden renk, din, ulusal köken veya cinsiyete dayalı ayrımcılık, hızlı, verimli, ulusal çapta ve dünya çapında makul ücretlerle yeterli imkanlara sahip tel ve telsiz haberleşme hizmetleri. ” Yasa ayrıca, FCC’nin “ulusal savunmanın amacı için” ve “tel ve telsiz iletişimi yoluyla yaşam ve mülkiyetin güvenliğini artırmak amacıyla” oluşturulmasını öngörür.

2 thoughts on “FCC Nedir

  1. h.264 network digital video recorder 4 girişli mekanızmam var fakat internet üzerinden izleyemiyorum.. mekanızmaya gir mem icin sifresi aayarları yapılması gerekmiş bana yardımcı olurmusunuz neyse servis ücreti veriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir