Dvr sistemlerde kayıt ayarları resimli anlatım

DVR KAYIT AYARLARI
gönderen erayonler » 19 Tem 2006 09:34 am

Ana ekrandaki KAYIT AYARI butonu tıklanarak sistem ayarlarına girilir ve burada Capture sekmesi seçilerek aşağıda görülen kayıt ayarları bölümüne ulaşılır:

dvr KAYIT AYARLARI

Rectrict File Size: Burada saatte kaydedilen bilgi oranı istenilen değere ayarlanabilir ve yanındaki kutucuk seçilirse bu ayarlanan sayı ile sınırlandırılabilir.

Key Frame Inteval: Sistem internet yoluyla denetleneceği zaman bu değer 100 olmalıdır. Kullanıcı ihtiyacına göre ayarlayabilir, küçük sayılar daha büyük dosya boyutuna karşılık gelir. İnternet aracılığıyla iletim durumunda küçük sayılar daha iyi sonuç verir.

I frame, B frame, P frame: Görüntü kalitesini ayarlama amacını taşır, genellikle 2,3,2 yada 3,5,5 tavsiye edilen en uygun ayarlardır.

Diğer Seçenekler:

Eşzamanlı ses kaydı[Record Audio]: Bu seçenek seçilmesi ses ve video’nun eşzamanlı olarak kaydedileceği yapılacağı anlamına gelir. Aksi durumda ise sadece video görüntü kaydı yapılacaktır.

Video dosyasında isim ve zaman göstermek[Display name and time]: Bu seçenek görüntülenen ekranda veya video görüntüsü üzerine bazı bilgiler (kanal ismi ve kayıt zamanı gibi) yazmak için seçilir.

Saydamlaştırıcı[Transperer]: Video dosyası üzerinde gösterilen isim ve zamanın saydamlık düzeyini etkiler.

Video dosyalarının kayıt uzunlukları ( Dakika olarak)[Record File Length]: Video dosyalarının kayıt zamanı ayarlanır. Minimum süre 2 dakikadır, ve maksimum süre 10 saattir. Genelde tavsiye edilen değer 30 dakika veya bir saattir.

Seçili kanaldaki değişiklikleri bir an önce görüntüye yansıtmak için Apply(A) butonuna basılır. Değişiklikler kaydedildikten sonra çıkmak için Ok butonuna basılmalıdır.
Ayarları tüm kanallara uygulamak için Set All Channels as me(M) butonuna tıklanmalıdır.
Değişiklik yapmadan çıkmak için Cancel’e tıklanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir