Dvr sistemi ie uzaktan izleme ileri ayarlar

İE İLE UZAKTAN İZLEME – İLERİ AYARLAR
gönderen turksan » 24 Tem 2006 07:24 pm
İnternet explorer ile uzak izleme yaparken, izleme yaptığınız bilgisayarın işlemci – ram – internet bağlantı hızı ve özellikle ekran kartına bağlı olarak bazı ileri seviye ayarlara ihtiyaç duyabilirsiniz. ( DVR kart takılan ana bilgisayar değil – uzaktan izleme yaptığınız bilgisayar )
ie uzaktan izleme

Uzaktan izleme ayar butonuna tıkladığınızda aşağıdaki ayar pencersi ekrana gelir.

ie uzaktan izleme ayarları
Not: webview uzak izleme active-x programını kurarken C: sürücüsüne webview isimli bir klasör açılır. Disk bölümüne göre varsa D: sürücüsüne Dvr_Media isimli klasor açılır ve uzağa kayıt yapmak isterseniz kayıtlar buraya yapılır. Program C. den başka sürücü bulamazsa C:ye Dvr_Media isimli klasör açar.
Yukarıdaki ilari ayarlar penceresinde:
Video Directory : uzağa kayıt yapılacak disk bölümünü seçmenize izin verir.
Display Mode : gösterim modunu seçmenize yarar. Varsayılan olarak DirectDraw seçilidir.
> DirectDraw : en yüksek görüntü kalitesi bu seçenekte elde edilir. Ekran kartı üst performansta ve ağ kapasitesinde sorun yoksa bu seçenek iyidir. 64 MB üzeri RAM hafızalı tüm ATI ekran kartlarında bu seçenek iyi sonuç verir.
> GDI Display : daha düşük kalitede gösterim modudur. Bazı GeForce ekran kartlarında veya düşük performanslı ekran kartlarında bu seçeneği seçmek zorunda kalabilirsiniz.
>> ÖNEMLİ HATIRLATMA : özellikle yüksek kamera sayısının olduğu yerlerde ( 16 – 24 – 32 kamera gibi ). Birden fazla uzak izleyici aynı anda çok sayıda kamerayı aynı anda izlemeye kalkarsa ANA MAKİNE ağ çıkışı bu yuku kaldırmaya bilir. ( Örneğin 32 kameralı bir sistemde 4 kişi aynı anda 16 şar kamerayı birden izlemeye kalkarsa o yerel ağ oldukça zorlanır.) böyle durumlarda tüm uzak izleyiciler GDI Display i tercih edip, çok sayıda kamerayı aynı anda izleyebilirler.

AutoPlay : Ana bilgisayar bağlanıldığında aktif tüm kameraları otomatik olarak oynatır. Onay kaldırılırsa, ANA MAKİNEYE bağlanıldığında tüm kameralar listelenir, tıklanan kameraların görüntüsü alınır.

< <<< YAZILIM SIKIŞTIRMALI DVR KARTLAR SAYFASINA DÖN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir