Dvr kartlarda hareketli kayıt ayarları

ALARM TETİKLEMELİ KAYIT (HAREKET ALGILAMALI KAYIT)
gönderen erayonler » 19 Tem 2006 11:50 am

Ana ekrandaki ALARM TETİKLEMELİ KAYIT butonu tıklanarak sistem ayarlarına girilir ve burada Alarm sekmesi ve alt sekme olarak ta Common seçildiğinde aşağıdaki ekran açılır:

HAREKET ALGILAMALI KAYIT

Lost video: Bu seçenek seçiliyken sistem video sinyalinin olmadığını tespit ederse sesli bir alarm verir ve kayıt defterine alarmı kaydeder. Alarm sinyali için kullanıcının seçtiği özel bir ses dosyası çalınabilir.

Upload By The Num: Alarm sinyalinin telefon modemine bağlanıp bağlanmayacağını ve uzak kullanıcılara sesli/videolu haber verilip verilmeyeceği anlamını taşır. Buradaki numara uzak telefon numarasını gösterir ve IP uzaktan bağlanmaya ve iletime ayarlanmış uzak kullanıcının IP adresini belirtir . Eğer bu fonksiyon çalıştırılırsa, ve kullanıcı sistemin sabit telefon hattı,mobil telefon gibi telefon numaralarını arama ihtiyacı olursa yalnızca rastgele bir IP adresi atanır.

Alarm Çeşitleri :

Sensör Algılamalı Kayıt :Aktif olması için Detector kutucuğu seçili hale getirilir. Bu seçenek sensör tespiti ile alarm işaretinin başlamasını sağlar. Sensör sinyali tespit edildiğinde sistem ilgili donanım alarm işaretini o anda aktif eder.

Yazılım Algılamalı Kayıt (HAREKET ALGILAMALI): Aktif olması için Move kutucuğu seçili olmalıdır. Hareket tespiti anlamına gelir. Hareket sinyali önceden ayarlanmış bir duyarlılığa eriştiğinde sistem hareket alarm sinyalini o anda aktif eder.

Enable Capture When Alarm: Bu seçenek seçili hale getirilerek alarm tespit edildiğinde sistemin kayda başlaması sağlanabilir. Kayıt önceden belirlenen geciktirme süresi kadar devam eder. Geciktirme süresi Enable Capture When Alarm seçeneğinin en sağındaki kutucuktan ayarlanır. Örnekte 50 olarak verilmiştir ve değeri saniye olarak ölçeklendirilmiştir.

PreRecord: Bu seçenek seçili ise sistem otomatik olarak alarm işareti alınmadan önceki periyotu kaydeder. Kayıt süresi en fazla iki dakikadır.

Duyarlılık: Hareket algılama duyarlılığı 1 ile 100 arası değer alır ve duyarlılık sayının değeri büyüdükçe azalır. Sadece yazılım algılama’da yani hareket algılamada geçerlidir.

Enable Sound: Bu fonksiyonun ayarlanması lost video ile aynıdır.

Alarm Sound Sustained Time: Sistem alarm sinyalini her aldığında uygun alarm sesinin ne kadar süre ile çalınacağını belirtir.

Export To Alarmbox: Alarm sinyali ile karşılaşıldığında alert box output başlatılır, yazılım algılamalı alarm ile kullanılır.

Seçili kanaldaki değişiklikleri bir an önce görüntüye yansıtmak için Apply(A) butonuna basılır. Değişiklikler kaydedildikten sonra çıkmak için Ok butonuna basılmalıdır.
Ayarları tüm kanallara uygulamak için Set All Channels as me(M) butonuna tıklanmalıdır.
Değişiklik yapmadan çıkmak için Cancel’e tıklanmalıdır.

Alarm tetiklemeli kayıt yapılmak istenen kanalın ayarları yapılıp kaydedildikten sonra ana ekrandaki fonksiyon kontrol panelinden o kanalın seçilmemiş olarak duran alarm tetiklemeli kaydı başlatma göstergesi haraket ayarı üzerine fare ile sol tıklanır ve gösterge hareketli kayıt şeklini alır. Herhangi bir alarm/hareket tespit edildiğinde gösterge alarm kaydı gibi olacak ve görüntü kaydına başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir