Digital Video Kayıt Cihazları

DONANIM SIKIŞTIRMALI HARDWARE DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI CİHAZLARI:

H.264 şuanda ticari olarak kullanılan en yüksek sıkıştırma formatıdır. H.264 sayesinde CCTV kamera sistemlerinde köklü değişim olmuştur. Bu sıkıştırma formatı sayesinde internet üzerinden görüntü izleme gerçek kapasitesine ulaşmıştır. Ülkemizde ADSL altyapısının iyileştirilmesi ile birlikte H.264′ ün gerçek kapasitesi kullanılabilecektir.

H.264 başka isimlerle de anılmaktadır. Bunlar H.264AVC ve MPEG-4 Part 10′ dur. Öncüllerinden çok daha kaliteli ve verimli bir sıkıştırma sunmaktadır. H.264; MPEG-4′ ten %25 MPEG-2′ den ise %50 daha iyi bir sıkıştırma yapar.

Bunun yanısıra daha resim kalitesi, en küçük dosya boyutu, DVD kalitesinden video görüntüsü ve internet üzerinden çok daha hızlı görüntü aktarımı sağlar. Öncül kodeklerin aksine yüksek hızlı kompleks cisimlerin daha keskin bir şekilde görüntüsünü oluşturabilir. Bu yüzden ilk kompleks kodek olarak bilinir.

MPEG4′ ten iki kat daha verimlidir. MPEG2 görüntü sıkıştırma formatından 3 kat daha küçük dosya boyutuna sahiptir. Düşük dosya boyutu ile daha hızlı download imkanı sağlar.

Bunun yanında MPEG2 ve MPEG4 TV ve eğlence için geliştirilmişlerdir. Ancak H.264 kodeği güvenlik uygulamaları ve internet üzerinden görüntü aktarımı için tasarlanan bir kodektir.

H.264 sıkıştırma formatını kullanan kayıt cihazları bu kodeğin üstün özellikleri ile çok kaliteli sonuçlar ortaya koyarlar. H.264 dijital cctv kayıt cihazları ile çok uzun süreli kayıt ve internet üzerinden hızlı izleme yapılabilmektedir.

4 thoughts on “Digital Video Kayıt Cihazları

  1. h.264 network dijital video rekoder. akıllı tefondan hangi programdan açabiliriz.teşekkürler.

  2. H.264 bir marka veya model değildir. Cihazın çalışma teknolojisini gösterir. Son bir kaç yılda üretilen kayıt cihazlarının hemen hemen tamamı H264 sıkıştırma tekniği kullanmaktadır.

    Her marka hatta markanın modelleri dahi farklı programlar kullanmaktadır. Dolayısıyla en doğru şey marka, modele göre arama yapmanız lazım.

    Bizim cihazlarımız da hikview dvr kayıt cihazları cplayer, multipix kamera kayıt cihazlarımız ise vmeye ve vmeye+ ücretsiz uzak izleme programları kullanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir